Wywiad z Olą – saunamistrzynią w LIFEAGE

Zbliżają się Mistrzostwa Polski Saunamistrzów, które w tym roku odbywają się w niedawno otwartym kompleksie LIFEAGE Premium Wellness Club w Chorzowie, z tej okazji postanowiłem przeprowadzić mały wywiad z Olą, która będzie reprezentować ten obiekt.

Sympatyzując z akcją Majtki w saunie uwierają, nie mogłem nie zapytać Oli czy ją uwierają 🙂 Jak myślicie, uwierają?

Rytualy Saunowe Chorzów LIFEAGE Premium Wellness Club
Rytualy Saunowe Chorzów LIFEAGE Premium Wellness Club

Kobiety coraz częściej i śmielej korzystają z saun, i również coraz częściej można je spotkać właśnie w roli mistrzyń ceremonii saunowych.

Jak przeczytacie, a Ci którzy wybiorą się na mistrzostwa saunamistrzów do LIFEAGE mogą się przekonać, że Ola łączy w sobie wiele cech idealnego mistrza ceremonii.
Jest kobietą, a to dla panów dodatkowa atrakcja 🙂 jest miłośniczką sauny od wielu lat, lubi machać ręcznikiem i robi to z wyraźną przyjemnością, do tego od zawsze saunuje poprawnie. Ideał!!!

Zresztą sami zobaczcie zapis naszej korespondencyjnej rozmowy.

Jak dla mnie bomba i życzyłbym sobie więcej kobiet w saunie zarówno w roli klientek oraz mistrzyń ceremonii.

Sauny w Polsce/Piotr: Ile dziś zrobiłaś/zrobisz naparzań? I czy to dużo oraz czy odczuwasz zmęczenie po takich kilku sesjach ? Bo zwykło się uważać, że Ci co siedzą na ławeczkach mają najciężej, a pracę saunamistrza niby lżejsza. Siadasz czasem na ławeczce gdy koledzy z klubu naparzają? I kiedy jesteś bardziej zmęczona?

Ola saunamistrzyni z klubu LIFEAGE : Jestem początkującym saunamistrzem, więc tych naparzań zrobiłam ok. 200 ogólnie. W jeden dzień robię z 5 naparzań, czasem 11. Oczywiście zgodzę się z opinią, że wykonywanie seansów nie męczy tak jak sam udział w nich. Po swoich rytuałach mam dużo energii i mam czasem ochotę kręcić jeszcze dłużej, lecz niestety nie każdy uczestnik naparzań potrafi długo wytrzymać w takim cieple. Owszem, biorę udział w seansach moich kolegów, raz jestem zmęczona, przegrzana a raz całkowicie zrelaksowana.

P: Czy zaczynając pracę w LIFEAGE wiedziałaś, że do Twoich obowiązków będzie należało wykonywanie takich saunowych ceremonii.

O: Tak, wiedziałam, że to będzie moja praca, że takie zadanie będzie do mnie należeć. Nie przestraszyło mnie to, a wręcz przeciwnie, ponieważ od paru lat się saunuje regularnie, a więc miałam pojęcie o seansach saunowych.

P: Czy miałaś wcześniej jakieś doświadczenia z przeprowadzaniem takich ceremonii, czy tylko uczestniczyłaś jako klient obiektów.

O: Uczestniczyłam tylko jako klient. Dopiero w LifeAge zaczęłam machać.

P: Przeprowadzanie aufgussów to tylko praca, czy może też hobby i jakiegoś rodzaju przyjemność.

O: Na pewno nie jest to praca z obowiązku, a raczej z przyjemności. Pasja, która uzależnia.

P: Czy wcześniej korzystałaś z sauny i co sądzisz o kulturze saunowania propagowanej przez mój blog oraz np firmę Megiw (organizatora mistrzostw) i ich profil Majtki w saunie uwierają? Innymi słowy czy uwierają Cię majtki w saunie 🙂

O: Oczywiście, jak już wcześniej wspomniałam, korzystałam regularnie z saun. Od samego początku było to poprawne saunowanie.

W materiale filmowym Ola opowiada o tym jak korzystać z sauny.

P: Czy zaobserwowałaś, ze kobiety na saunie są bardziej wstydliwe, ja myślisz z czego to wynika i czy masz jakieś rady dla Pań

O: Nie zgodzę się z tym, że wszystkie Panie się wstydzą. To kwestia przyzwyczajenia, obycia się z kulturą saunową jak i przede wszystkim z własnym ciałem. Jaka rada? Zachęcam do poprawnego saunowania ze względów zdrowotnych. A opinią ludzką na temat własnego ciała nie należy się przejmować, w strefach wellness w ten sposób nabywa pewności siebie.

P: Czego możemy się spodziewać po Twoim występie na Mistrzostwach, szykujesz jakiś specjalny program? Ćwiczysz go u Was w klubie, zdradź rabek tajemnicy

O: Moje występy na Mistrzostwach na pewno porwą, tak myślę, każdego. Będą oryginalne zapachy, muzyka, stroje, a przede wszystkim uśmiech. Oczywiście, trenuje. Już nie raz złapię się tego, że macham, kręcę ręcznikiem zaraz jak go złapię, czy to na siłowni, czy w domu.

P: W wielu obiektach pojawiają się kobiety w roli saunamistrzyń ale na razie nie ma parytetu 🙂 Jak myślisz z czego to wynika, że Panie są w mniejszości w tej roli i jak jesteście odbierane przez kolegów po fachu.

O: Może dlatego, że duża grupa ludzi sądzi, iż ta praca męczy. że trzeba dużo siły. To nie prawda, dobra technika, i nawet lekkie ruchy ręcznikiem oddają powiew. Koledzy myślę, że nie mają nic przeciwko , że wstępujemy w grono saunamistrzów. Od nas mogą uczyć się swobodnych ruchów, tanecznych kroków.

P:
W sumie podobne pytanie o to jak się czujesz odbierana przez saunowiczów. Panowie pewnie są zadowoleni 🙂 Myślisz, że jest różnica w odbiorze ceremonii w zależności od tego czy seans przeprowadza kobieta czy facet, czy może bardziej chodzi o jakość show a nie kto to robi?

O: Na pewno Panowie są zadowoleni. Nie ma co ukrywać, przeważnie klaszczą najgłośniej.
Myślę, że nie ma tu reguły odnośnie czy to kobieta czy mężczyzna prowadzi seans. Fakt wykonania ciepłego i relaksującego seansu z dobrym zapachem, to jest najważniejszą istotą. Oczywiście, pewnie znajdą się opinie kobiet, że wolały by jak to Pan-saunamistrz naparza, jak i w drugą stronę.

P: Czego Ci można życzyć ? Połamania chochli, podarcia ręcznika ? 🙂

O: Połamania chochli, bo zawsze można z tego wybrnąć. Oby tylko muzyka nie ucichła! Nie dziękuję. 🙂 i do zobaczenia.

P: Dzięki za rozmowę, mam nadzieję, że za Twoim przykładem kolejne dziewczyny zechcą spróbować zarówno sauny ale i  ceremonii saunowych.

O: Dziękuję.