Świat saun – Park Wodny we Wrocławiu

Dziś nadesłany przez pana Jakuba opis saun w Wrocławskim Parku Wodnym, zdjęcia obiektu i same sauny wyglądają bardzo zachęcająco. Saunarium w Parku wodnym to jedno z większych miejsc gdzie dostępne są sauny koedukacyjne we Wrocławiu, sprzyja to oczywiście kulturze saunowania i rozwijaniu w mieszkańcach prawidłowego podejścia do sauny, jej wpływu na urodę i zdrowie. Niewątpliwie koedukacyjność obiektu ma swój wpływ na przełamanie bariery wstydu na saunie, a jak wiemy zwłaszcza u Pań ta bariera jest dość wysoka.

Rzymska łaźnia parowa Park Wodny Wrocław
Świat saun rzymska łaźnia parowa Park Wodny Wrocław

Screen ze strony Parku Wodnego we Wrocławiu – więcej fotek na stronie obiektu

Świat saun Park Wodny Wewrocławiu


Każdy kto odwiedza Wrocławski Park Wodny częściej myśli o saunach niż o zjeżdżalniach i jacuzzi bo chyba jest w nich coś wyjątkowego. Przede wszystkim sauny to oddzielna strefa, gdzie panuje specyficzny klimat, coś co można chyba nazwać południowo europejskim spokojem. Na centralnym dziedzińcu widzimy mały gaj z fontanną, a w około dostrzegamy sauny, baseny i pokoje relaksacyjne. Ciężko wybrać na początku miejsce wymarzonego wypoczynku. Mamy bowiem do dyspozycji saunę rzymską kamienną, następnie basen thallaso z solankową wodą i jacuzzi, strefę schładzania, saunę suchą fińska, biosaunę czyli saunę + aromaterapię z niższą temperaturą, saunę fińską zewnętrzną w ogrodzie wraz z basenem. Idąc dalej mamy strefę wypoczynku z wygodnymi leżakami i chilloutową muzyka w tle. Następnie możemy wstąpić do barku gdzie możemy napić się świeżo wyciśniętego soku. Potem możemy skorzystać z solarium lub skończyć okrążenie na saunie parowej. Czy to wszystkie atrakcje? Sądzę, że wystarczy nawet dla najbardziej wymagających. Jeśli ktoś pragnie więcej wrażeń może każdego dnia skorzystać z darmowych ceremonii zapachowych (aufguss). Cztery razy dziennie po południu możemy skorzystać z ceremonii z wykorzystaniem olejków eterycznych, która odbywa się w saunie zewnętrznej. Zapach lasu lub owoców egzotycznych będziemy czuć na naszym ciele jeszcze następnego dnia.
Wszystkim polecam kąpiele w saunie we Wrocławskim Parku Wodnym. Jako wielbiciel sauny mogę zagwarantować jedne z najlepszych warunków nie tylko we Wrocławiu, ale i całej Polsce. Z tego „Saunarium” po prostu się nie chce wychodzić…;)


Fotografie pochodzą z Fan Page saunarium Parku Wodnego we Wrocławiu

Kultura korzystania z sauny

Informacja za stroną obiektu: przypominamy, że sauny są strefą, w której obowiązuje nagość – osoby wchodzące do tego obszaru muszą zdjąć stroje kąpielowe oraz liczyć się z możliwością, że z saun będą korzystać osoby nagie lub niekompletnie ubrane. Dopuszczalnym okryciem jest ręcznik lub szlafrok. Dlaczego nago? Ciało ubrane nie nagrzewa się równomiernie, skóra nie oczyszcza się we właściwy sposób, a mokre od potu ubranie drażni skórę i może spowodować odparzenia.

Cennik

Koszt pobytu kształtuje się od 22 zł do 69 zł w zależności od czasu na jaki wchodzimy. Cena uzależniona jest od dnia tygodnia, od pn-pt jest taniej w dni wolne jest drożej, wprowadzone są też bilety ulgowe – dodatkowe informacje w cenniku.

Film prezentujący sauny w parku Wodnym


Ceremonie naparzania w saunie Park Wodny Wrocław
Ceremonie naparzania w saunie Park Wodny Wrocław – aktualny rozkład

 

rajskie-ceremonieKontakt i mapa

Wrocławski Park Wodny S.A.
ul. Borowska 99
50-558 Wrocław
Informacja (pn. – ndz. 9.00 – 23.00):
tel. (071) 77 11 511
e-mail: informacja@parkwodny.wroc.pl
Sauny – recepcja:
tel. (071) 77 11 535
strona www: http://www.parkwodny.wroc.pl/sauny

Dodatkowe informacje:

W każdy wtorek strefa saun tylko dla Pań.
Sauny działają w godzinach pon. – ndz. 10.00 – 22.40.

Jak dla mnie całość wygląda bardzo fajnie, przy okazji wizyty we Wrocku zamierzam odwiedzić, to co napisał Kuba i to co widać na www zachęca.

Oceń obiekt
Ocena w skali 1-5. 1 to bardzo źle, 3 normalnie (optymalnie), 5 bardzo dobrze.
[starratingmulti id=1 tpl=20 size=’20’ average_size=’20’]

Internauci trafili tu wpisując frazę:

sauna parowa jak korzystać, sauna wrocław, łaźnia parowa jak korzystać, świat saun