Sauny w Chorzowie – LIFEAGE Premium Wellness Club

LIFEAGE SAUNARIUM to aromatyczny świat gorąca i ciepła, w którym wspólnie spędzamy czas z bliskimi i znajomymi. Jest to strefa wyjątkowa, zapewniająca niezwykłe przeżycia relaksacyjne oraz prozdrowotne w ekskluzywnej, intymnej przestrzeni w ścisłym centrum aglomeracji. Do dyspozycji gości jest siedem wyjątkowych saun i łaźni, trzy mini baseny typu jacuzzi, bogaty program wypoczynkowy i pielęgnacyjno-regenerujący.

W LIFEAGE SAUNARIUM odbywają się również autorskie rytuały saunowe wykonywane przez zespół saunamistzów, ich wiedza i doświadczenie gwarantują, iż czas spędzony w tej strefie pozostanie niezapominanym przeżyciem.

Sauny w Chorzowie LIFEAGE Premium Wellness Club
Sauny w Chorzowie LIFEAGE Premium Wellness Club

Rytuałom saunowym towarzyszą wyłącznie naturalne składniki energetyzujące i witalizujące, takie jak esencje z owoców, ziół i kwiatów. Wszystkie produkty stosowane w saunarium są naturalne i mają właściwości biostymulujące.

Seanse odbywają się we wszystkich saunach suchych oraz łaźniach, składają się z licznych ceremonii, peelingów, okładów na twarz, ciało i włosy.

W saunarium znajdują się;

Sauna kwiatowa
W tej saunie zostały zastosowane dwa równolegle pracujące piece marki EOS dzięki czemu podczas seansów można używać autentycznych precyzyjnie dopracowanych receptur kwiatowych, ziołowych i owocowych o korzystnym działaniu pielęgnacyjnym, prozdrowotnym i relaksacyjnym.
Wnętrze sauny jest wykonane ze świerka skandynawskiego. Wspaniały żywiczny zapach tego drewna łączy się z unoszącymi się w powietrzu naturalnymi esencjami i sprawia, że każda wizyta w tej saunie jest niezapomnianym przeżyciem.
W seansach w saunie kwiatowej równocześnie może brać udział 70 osób.

Termarium ziołowe
Jest to nowoczesna biosauna wypoczynkowa, dostosowana do rytuałów aromaterapii. Podczas ceremonii, wykorzystywane są olejki eteryczne oraz wyjątkowe receptury ziołowe, o korzystnym działaniu prozdrowotnym oraz relaksacyjnym.
Ściany termarium wykonane zostały z kanadyjskiego drewna cedrowego o wyjątkowej walorach estetycznych, w połączeniu z esencjami ziołowymi tworzy to unikalny mikroklimat.

Bania ruska

Bania Ruska w Chorzowie LIFEAGE Premium Wellness Club
Bania Ruska w Chorzowie LIFEAGE Premium Wellness Club

Bania ruska – jest to sauna o bardzo wysokiej wilgotności i temperaturze, pozwalająca na przeprowadzanie starosłowiańskich seansów i rytuałów – z polewaniem pieca oraz biczowaniem ciała witkami brzozowymi lub dębowymi. Wnętrze bani przypomina chatę w małej rosyjskiej wiosce, gdzie ludzie gromadzą się i spędzają czas relaksując się zażywając ekstremalnie gorących kąpieli.
Pomieszczenie naszej bani ogrzewane jest jedynym w swoim rodzaju piecem EOS – MŁYN, który działa i wygląda na wzór koła młyńskiego – wprawione w ruch polewa wodą kamienie oraz stopniowo zwiększa temperaturę w trakcie seansu.
Do budowy bani posłużyła tarcica pochodząca z dalekich północnych rejonów Rosji.

Sauna infrared

Sauna Infrared Chorzów LIFEAGE Premium Wellness Club
Sauna Infrared Chorzów LIFEAGE Premium Wellness Club

W tej saunie ciało jest bezpiecznie ogrzewane poprzez promieniowanie podczerwone. Umożliwia to dostarczanie leczniczego promieniowania cieplnego bezpośrednio do głębokich warstw podskórnych, co z kolei ma walory lecznicze.
Dodatkowo, w saunie znajduje się multimedialny obraz, który pod wpływem temperatury zmienia kolor, a towarzysząca mu muzyka relaksacyjna pozwala się doskonale zrelaksować i odprężyć.
Do budowy ścian zastosowano drewno osiki syberyjskiej, a ławy wykonano z afrykańskiego drewna abachi.

Łaźnia solna
Zapewnia niezwykłe doświadczenie kąpieli solnej, o bardzo korzystnym działaniu prozdrowotnym. Szczególnie dobrze oddziaływuje na skórę oraz drogi oddechowe. W związku z tym, stanowi idealne miejsce do inhalacji dróg oddechowych. W saunie znajduje się również misa z solą do peelingu.

Łaźnia parowa aromaterapeutyczna
Niezwykłe doświadczenie kąpieli parowej z elementami aromaterapii. Doskonale wpływa na poprawę wyglądu skóry, poprawia jej jędrność i nadaje zdrowy kolor, rozluźnienie mięśni, co jest niezwykle ważne po treningu, oczyszczenie organizmu oraz podniesienie odporności.

Łaźnia Rhassoiul
Jest to wyjątkowe miejsce do seansów we dwoje – znajdują się tam dwie podgrzewane leżanki. W tej łaźni przeprowadzane są pielęgnacyjne zabiegi orientalne na ciało w oparciu o oryginalne receptury z Dalekiego Wschodu z użyciem naturalnego błotka oraz glinki, które mają działanie głęboko nawilżające i odżywcze. Zabiegi orientalne Rhassoul pozwalają na autentyczną wizytę w tradycyjnej tureckiej łaźni.
Cały zabieg jest wyjątkowo relaksujący, zwłaszcza że zamontowane w suficie światłowody tworzą efekt gwieździstego nieba.

Rytuały saunowe (aufguss, naparzania)
W saunie kwiatowej odbywają się nasze autorskie rytuały saunowe, pozwalające na doświadczenie odnowy biologicznej w trakcie egzotycznych ceremonii. Rytuały te oparte są wyłącznie na naturalnych składniach i mają właściwości biostymulujące. W saunie kwiatowej równocześnie może przebywać do 50 osób.

W Strefie relaksu znajdują się:

Wypoczywalnia
Wypoczywania to miejsce, gdzie można uciec od miejskiego zgiełku i zneutralizować codzienny stres. Muzykoterapia, wodna kaskada oraz podgrzewane, mozaikowe leżanki pozwalają na głęboki relaks, sprzyjający odnowie biologicznej.

Grota solna

Grota Solna w Chorzowie LIFEAGE Premium Wellness Club
Grota Solna w Chorzowie LIFEAGE Premium Wellness Club

Pobyt w grocie solnej stanowi doskonałą formę wypoczynku po całym dniu pracy lub po pobycie w saunach. Ściany groty solnej, będącej jednocześnie wypoczywalnią, wyłożone zostały kamieniem kwarcytowym oraz panelami solnymi sprowadzonymi bezpośrednio z kopalni soli w Wieliczce. Emitują one liczne minerały, jonizując powietrze, zawierają liczne mikroelementy niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu i mają niezwykle korzystny wpływ na zdrowie.

Baseniki relaksacyjne
Rytuał moczenia stóp w czterech misach o różnej temperaturze – od bardzo zimnej, przez cieplejszą, a na bardzo gorącej skończywszy jest niezwykle korzystny dla zdrowia. Nie tylko wspaniale działa na poprawę krążenia w organizmie, ale także wzmacnia układ immunologiczny.

Prysznice wrażeń
Mają przede wszystkim działanie relaksacyjne, odświeżające i wzmacniające organizm.
Do dyspozycji są trzy wyjątkowe programy z których każdy został wyposażony w system do aromaterapii: Deszcz tropikalny, Deszcz arktyczny oraz Bryza morska.

Misa lodowa
Rytuał nacierania się lodem. Ma on działanie zarówno pielęgnacyjne – poprawia jędrność skóry, jak i prozdrowotne. Lodopad to przede wszystkich duża misa wypełniona lodem. Pozwala na przeprowadzanie staropolskich rytuałów nacierania ciała lodem idealnym po kąpieli saunowej. Polega na ogólnym masażu ciała kryształami lodowymi. Nie tylko doskonale chłodzi ciało, ale także pobudza krążenie oraz dobroczynnie wpływa również na układ immunologiczny, wzmacniając go.

Mini baseny typu jacuzzi: kwiatowy, owocowy i ziołowy
Rozbudowany system hydromasażu połączony ze wspaniałą metodą aromaterapii. Ma ona doskonały wpływ na samopoczucie, a odpowiednio dobrana kompozycja kwiatów, ziół i owoców poprawia nastrój oraz rozluźnia organizm jednocześnie go odświeżając. Kąpiel ściąga pory, wygładza naskórek sprawiając a skóra staje się jedwabista w dotyku.

 

Oceń obiekt
Ocena w skali 1-5. 1 to bardzo źle, 3 normalnie (optymalnie), 5 bardzo dobrze.
[starratingmulti id=1 tpl=20 size=’20’ average_size=’20’]

Cennik
Całodniowe wejście do saunarium (bez limitu czasu) w cenie 49zł / os
80 minut wejście w cenie 29zł / os
ww. ceny obowiązują w każdy dzień tygodnia
Ze względu na klubowy charakter LIFEAGE Premium Wellness club nie obsługuje kart multisport, benefit itd.

Ceremonie saunowe
Naparzania odbywają się o każdej pełnej godzinie
Dodatkowo w ciągu każdego dnia odbywają się naparzania w pozostałych saunach min. bardzo gorące w Bani Ruskiej i delikatne w Saunie Kwiatowej, rytuały kosmetyczne w Łaźniach itd.

Kultura saunowania i koedukacja
Całe dni: Wtorki i Niedziele są nietekstylne.
Oczywiście we wszystkie dni tygodnia obowiązuje wyłącznie poprawne saunoweanie – do saun suchych wchodzimy nago lub w ręczniku a do łaźni zawsze nago. Sauny są koedukacyjne.

Dodatkowe informacje
Odbywają się imprezy specjalne, noce saunowe, dni tematyczne min. tylko dla kobiet.

Godziny Otwarcia
Saunarium jest otwarte:
od poniedziałku do piątku w godzinach 16.00 – 22.00
w soboty i niedziele w godzinach 11.00 – 22.00

Kontakt
Lifeage Premium Wellness Club
41-500 Chorzów
ul. Katowicka 47 (wjazd od ulicy Młodzieżowej)
tel. 48 32 743 93 00
email. office@lifeage.eu
www: http://www.lifeage.eu

Internauci trafili tu wpisując frazę:

sauna chorzów