Sauna w Wodnym Raju w Łodzi – nie polecamy

Bywają baseny, które zostały źle zaprojektowane, bywają też takie, gdzie wszystko zostało zaplanowane z głową, jednak brak stosownych regulaminów i edukacji klientów dyskwalifikuje taki obiekt pod kątem korzystania z sauny. Takim obiektem jest właśnie Wodny Raj w Łodzi. Niby strefa saun suchych wydzielona od części basenowej (ostatnia ankieta pokazała, że do takich miejsc chodzimy do sauny), osobne wejście z szatni, brak bezpośredniego połączenia z basenem. Wszystko niby idealnie, ale nie do końca. To, co zobaczyłem w tym obiekcie woła o pomstę do nieba.

Nie zamierzam krytykować samego obiektu, czy też jego włodarzy, zamierzam krytykować postawę klientów i brak edukacji ze strony zarządzających.

Z sauny korzysta się nago lub okrywając się ręcznikiem czy stosowną „płachtą” saunowanie w kostiumie kąpielowym jest niezdrowe i niehigieniczne. I co do tego mam nadzieję, że nikt nie będzie dyskutował. To jest pewnik. Zwłaszcza jeżeli sauny są
rozdzielnopłciowe, to nie powinno być bariery wstydu.  Przyjmuję jednak do wiadomości, że ktoś ma tak silną barierę, że nie jest w stanie rozebrać się pośród innych osobników tej samej płci. Ok, trudno. Taka lekko wstydliwa osoba idąc do ogólnodostępnej (niekoedukacyjnej) sauny gdzie regulamin wprawdzie mówi o posiadaniu dwóch ręczników, ale ani słowem nie zająknie się o tym, że owe ręczniki powinny być jedynym ubiorem, dostaje sygnał, że w kostiumie można saunować ( nie można, a przynajmniej nie powinno się). Bo przecież napisaliby, że nie wolno. Zakładam w naiwny sposób, że ktoś czyta regulamin :).

Co możemy zaobserwować na takim obiekcie jak Wodny Raj i pewnie na setkach innych, gdzie sposób korzystania z sauny pozostawiono w gestii klientów (hulaj dusza).
Otóż możemy zauważyć 12 facetów w strojach kąpielowych (przegląd od slipek z tworzywa sztucznego, po spodenki do kolan a skończywszy na bawełnianych majtkach) oraz dwóch facetów nagich, siedzących na ręczniku. Z tych dwunastu, tylko dwóch wpadło na pomysł by mokre kąpielówki i swoje 4 litery posadzić na ręczniku. Czyli razem na czternaście osób mamy cztery, które siedzą na ręczniku, reszta kapie swym potem na deski, do tego deski są mokre, od wody przyniesionej w kąpielówkach. Okazuje się, że w spodenkach typu „bermudy” można przynieść sporo wody …

Po seansie trwającym 5 minut wyskakuje taki delikwent i bez prysznica idzie do bańki z zimną wodą, zostawiając w niej, to co ma w majtkach plus to, co wypocił w saunie, po nim wskakuje kolejny, oczywiście też nie myjąc się wcześniej. I tak dwunastu facetów, tylko ci nadzy postanowili się umyć i zrezygnowali ze schładzania w bańce, która teraz zawierał pot 12 facetów plus to, co wypłukali ze swoich kąpielówek.

Wizyta w takim obiekcie z takimi ludźmi napawa mnie odrazą, niektórzy z naszych rodaków to brudasy, nie dość, że się nie myją na basenie i przed sauną, to jeszcze nieprzyjdzie im do głowy by spłukać z siebie pot po wyjściu z sauny.

W kulturze kąpieli saunowych mamy wiele do zrobienia i nie chodzi tu już o odwieczny problem czy do sauny w majtkach, czy bez, ważne, by się myć przed i po, myśleć o sobie i o innych, siadać na ręczniku etc.  Jak korzystać z sauny – video – wzorce zachowań. Jak korzystać z sauny dowiesz się z wpisu traktującego o tej tematyce, dowiesz się również jak nie korzystać z sauny.

Gdyby można było rozdawać saunowe rózgi, to odpowiedzialnym za takie obiekty należałyby się co najmniej z dwa razy na gołą pupę za to, że nie edukują klienteli utrwalając tym samym złe nawyki, a klientom takich obiektów (o zgrozo to młodzi ludzie) z 4 rózgi.
oczywiście temu obiektowi należy się wlepka „Majtki w saunie uwierają” 🙂

Po wizycie, nie wiedziałem co zrobić z ręcznikami, prać, gotować czy może je wyrzucić, jakoś przerażała mnie myśl, o tym jak wiele osób wchodzi tam bez ręcznika…

email
GD Star Rating
loading...

Internauci trafili tu wpisując frazę:

wodny raj d, wodny raj łódz, wodny raj łódź sauna, sauna bez recznika

About Piotr

Miłośnik sauny z Łodzi. Uwielbia saunę w każdej postaci najchętniej zimową porą,

Post Navigation