Do sauny w kostiumie Termy Uniejów

Kiedy powstaje nowy obiekt ze strefą saun, regułą jest że firma która instalowała sauny przekazuje zalecenia co do korzystania z sauny. Robi to każda firma, nawet firma Pana Kazia z Nieszawy, który po godzinach w warsztacie stolarskim dorabia jako instalator saun w prywatnych domach i małych salonach piękności.
Uwagi dotyczą tego jak poprawnie korzystać z pieca, jakie temperatury ustawić, jak dbać o deski i czystość w saunie ale również dotyczą tego jak klienci takich miejsc powinni korzystać z sauny.
Zakładam że jakieś 99% firm instalujących sauny, dbających o swoją reputację informuje klientów również o tym że wprowadzenie poprawnego sposobu saunowania chroni deski w saunie przed nadmiarem wody i ich dewastacją. Informuje o tym, że poprawne saunowanie opłaca się wprowadzić, bo wtedy obiekt wydaje mniej na serwisowanie i wymianę elementów, a także zwyczajnie jest to zdrowe i krzewi kulturę saunowania.

Termy Uniejów sauna fińska

Termy Uniejów sauna fińska, foto za Fan Page Term Uniejów

Tyle tytułem wstępu.

Z ciekawości zaglądam na stronę Term w Uniejowie, gdzie instalację wykonywała dość znana firma KLAFS. Wierzę że firma o takiej marce, uświadomiła również ekipę z term w Uniejowie jak należy korzystać z sauny. Jakie było moje zdziwienie, kiedy w regulaminie obiektu czytam.

„Wskazówki do korzystania z sauny fińskiej
Etap 1 – Przygotowanie (10-15 minut)
Rozpoczynamy zabiegi w saunie 1,5 – 2 godzin po ostatnim posiłku Przed wejściem
do sauny należy umyć ciało i dokładnie osuszyć. Osoby z „zimnymi” stopami powinny
je ogrzać ciepłą wodą. Do sauny wchodzi się w stroju kąpielowym z ręcznikiem. W
czasie przebywania w saunie nie wolno smarować ciała lub twarzy żadnymi kremami,
gdyż powoduje to zmniejszenie powierzchni ciała, która wydala pot.”regulaminy Termy Uniejów

Nie jest to pewnie pierwsze miejsce w Polsce określane mianem smażalni gaci, ale aż szkoda takiej realizacji, szkoda marnować potencjał i już na etapie regulaminu zezwalać na kostiumy.

Zaskoczyło, a nawet rozśmieszyło mnie to że smarowanie twarzy kremem powoduje zmniejszenie powierzchni, która wydziela pot, zaś noszenie na sobie kostiumu jest ok. Czy tylko mnie to zastanawia?

Ktoś ewidentnie przedobrzył, regulamin można było napisać po ludzku z zastosowaniem wskazówek i propozycji Polskiego Związku Saunowego. A tak wyszedł potworek.

Drodzy włodarze Term w Uniejowie, przyjedźcie do Łodzi na Fale, może do Term Rzymskich, może do kilku innych miejsc gdzie wiedzą jak przekonywać klientów do tego by uskuteczniali prawidłowe korzystanie z sauny.

email
GD Star Rating
loading...

Internauci trafili tu wpisując frazę:

sauny uniejów, termy uniejów, uniejów, termy uniejów sauny

About Piotr

Miłośnik sauny z Łodzi. Uwielbia saunę w każdej postaci najchętniej zimową porą,

Post Navigation