Do sauny w kostiumie Termy Uniejów

Kiedy powstaje nowy obiekt ze strefą saun, regułą jest że firma która instalowała sauny przekazuje zalecenia co do korzystania z sauny. Robi to każda firma, nawet firma Pana Kazia z Nieszawy, który po godzinach w warsztacie stolarskim dorabia jako instalator saun w prywatnych domach i małych salonach piękności.
Uwagi dotyczą tego jak poprawnie korzystać z pieca, jakie temperatury ustawić, jak dbać o deski i czystość w saunie ale również dotyczą tego jak klienci takich miejsc powinni korzystać z sauny.
Zakładam że jakieś 99% firm instalujących sauny, dbających o swoją reputację informuje klientów również o tym że wprowadzenie poprawnego sposobu saunowania chroni deski w saunie przed nadmiarem wody i ich dewastacją. Informuje o tym, że poprawne saunowanie opłaca się wprowadzić, bo wtedy obiekt wydaje mniej na serwisowanie i wymianę elementów, a także zwyczajnie jest to zdrowe i krzewi kulturę saunowania.

Termy Uniejów sauna fińska

Termy Uniejów sauna fińska, foto za Fan Page Term Uniejów

Tyle tytułem wstępu.

Z ciekawości zaglądam na stronę Term w Uniejowie, gdzie instalację wykonywała dość znana firma KLAFS. Wierzę że firma o takiej marce, uświadomiła również ekipę z term w Uniejowie jak należy korzystać z sauny. Jakie było moje zdziwienie, kiedy w regulaminie obiektu czytam.

„Wskazówki do korzystania z sauny fińskiej
Etap 1 – Przygotowanie (10-15 minut)
Rozpoczynamy zabiegi w saunie 1,5 – 2 godzin po ostatnim posiłku Przed wejściem
do sauny należy umyć ciało i dokładnie osuszyć. Osoby z „zimnymi” stopami powinny
je ogrzać ciepłą wodą. Do sauny wchodzi się w stroju kąpielowym z ręcznikiem. W
czasie przebywania w saunie nie wolno smarować ciała lub twarzy żadnymi kremami,
gdyż powoduje to zmniejszenie powierzchni ciała, która wydala pot.”regulaminy Termy Uniejów

Nie jest to pewnie pierwsze miejsce w Polsce określane mianem smażalni gaci, ale aż szkoda takiej realizacji, szkoda marnować potencjał i już na etapie regulaminu zezwalać na kostiumy.

Zaskoczyło, a nawet rozśmieszyło mnie to że smarowanie twarzy kremem powoduje zmniejszenie powierzchni, która wydziela pot, zaś noszenie na sobie kostiumu jest ok. Czy tylko mnie to zastanawia?

Ktoś ewidentnie przedobrzył, regulamin można było napisać po ludzku z zastosowaniem wskazówek i propozycji Polskiego Związku Saunowego. A tak wyszedł potworek.

Drodzy włodarze Term w Uniejowie, przyjedźcie do Łodzi na Fale, może do Term Rzymskich, może do kilku innych miejsc gdzie wiedzą jak przekonywać klientów do tego by uskuteczniali prawidłowe korzystanie z sauny.

email
GD Star Rating
loading...

Internauci trafili tu wpisując frazę:

sauny uniejów, termy uniejów, uniejów, termy uniejów strefa saun

About Piotr

Miłośnik sauny z Łodzi. Uwielbia saunę w każdej postaci najchętniej zimową porą,

 • W Uniejowie tak było, jest i będzie.. co prawda nie byłem tam od momentu otwarcia całości. Jednak przed tym w saunach uniejowskich było wręcz strasznie. Nie mowię nawet o strojach, ale o zachowaniu ludzi – syf i malaria. Wszystko puszczone samopas, co dziwi, bo sauny same w sobie są naprawdę nieźle pomyślane (albo były, nie wiem jak jest teraz)

  • @Michał byłem w poniedziałek i wtorek niestety mimo 3 lat nic się nie zmieniło 🙁

 • Piotr Wójcicki

  Potwierdzam, również byłem przed rozbudową. W tamtejszych saunach człowiek czuje się bardzo niekomfortowo, gdy idzie sobie spokojnie do sauny z żoną nago myśląc że będzie przyjemnie jak na fali, a po chwili wchodzi 6 młodych kozaków, lokalersów (oczywiście w kostiumach) i urządza sobie klub dyskusyjny.

 • scha

  Jesteście tłumoki, na całym świecie, do sauny wchodzi się w bawełnianym kostiumie lub spodenkach, śmierdzi to może wam z majtek. Stado zboków!!! Chciałbym widzieć jak wchodzicie nago do publicznej sauny w US.

 • Jest takie powiedzenie – nie karmić trolla 🙂

 • scha

  Jest takie powiedzenie, że zbok zawsze pozostanie zbokiem….nie pozdrawiam

 • Niestety ale na paru forach, po poruszeniu tematu Uniejowa, dowiedzieć się można tego, że szans na zmianę raczej w termach nie ma, nadal będzie taki bajzel, jaki jest teraz.. pomimo potencjału tego miejsca. Niestety w saunie suchej na ogół woda stoi na podłodze, coś a’la suszarnia.

  Właściwie to powtórzyłem swój wcześniejszy post, jednak w jakiś sposób szkoda mi tego obiektu, bo jego część nie saunowa, jest świetna, w mej opinii oczywiście

  • Mi też szkoda, bo te okolice to blisko moich stron. No ale. W sumie brakuje mi w zachowaniu takich obiektów, które idą nieco pod prąd tradycji, tego że wychodzi jakiś menager i ucina spekulacje jest tak i tak i inaczej nie będzie. Wtedy można zagłosować kieszenią. A tak to sobie toczymy dyskusje a brakuje głosu kogoś odpowiedzialnego za to, że to wygląda tak a nie inaczej.

 • galicja

  30 lat temu ,kiedy przyjechałam do Polski na stałe i okazało się ,że saun tu nie ma,żadnych i nikt nic o saunach nie wie.Ani łażni ,ani zwyczajnej bani.Wydawało by się,że należy się cieszyć ,że w ogóle się pojawiły.Ale jednak wole jechać do saunarium gdzieś ,gdzie jest kultura saunowania inaczej uważam to za stratę czasu.Za najlepsze uważam „Termy Rzymskie” w Czeladzi. Wspaniałe seanse,które bardzo z mężem lubimy.Od Krakowa jest to kawałek ,ale jedziemy w sobotę na cały dzień.I to jest wspaniały relaks. Szkoda tego Uniejowa,ale wiem,że mamy dużo bardzo „dzikich” ludzi.Chodzę na siłownie w jednym z klubów Krakowskich już ponad rok (przeniosłam się z innego – z powodu lepszego wyposażenia i sauny) I od roku obserwuję ,co te młode dziewczyny wyprawiają.Wchodzą w strojach, w bieliżnie ,której ćwiczyły,w ogóle bez ręczników,siadają bezpośrednio na deskach,w klapkach . I co gorsza ,nie chcą się wykąpać po ćwiczeniach.Twierdzą ,że się wstydzą ,a sauna jest tylko dla kobiet ( mężczyżni mają osobną.) W końcu przed wejściem został umieszczony komunikat o treści :
  „Okaż litość bliżniemu,skorzystaj z prysznica przed wejściem do sauny”

  dużymi literami i…… nie pomogło… Nie wiem o co tu chodzi ,bo przeważnie postępują tak młode dziewczyny , a nie starsze panie…Mąż mówi ,że w męskiej saunie nie ma takich problemów.

Post Navigation