Sauna na kaca, prawda czy mit?

Sauna ma wiele fajnych właściwości pomaga w zrzuceniu kilogramów, działa relaksacyjne, pozytywnie wpływa na samopoczucie, zbawiennie dla krążenia i odporności.
Niektórzy twierdzą też, że nie ma nic lepszego na kaca niż sauna. Sam nie jestem w stanie zweryfikować, bo nigdy nie miałem kaca. Ale może faktycznie coś w tym jest.
Jednym z zaleceń co do korzystania z sauny jest bycie trzeźwym i niespożywanie alkoholu w trakcie. Cóż teoria sobie, a wielu praktyków mówi, że nie ma nic lepszego niż setka wódki przed sauną, lub mały browarek. Przodują w tym nasi wschodni bracia i jakoś żyją, ba nawet twierdzą że to całkiem fajne zastosowanie alkoholu.

Sauna sposobem na kaca

Sauna sposobem na kaca foto by http://flic.kr/p/anKeVr , CC

Człowiek na kacu to niewątpliwie człowiek upojony alkoholem, zapewne ma go sporo w organizmie, na tyle mało, że jest już w stanie chodzić, ale jednocześnie na tyle dużo, że głowa go niemiłosiernie boli. Alkohol to też w jakiś sposób dla organizmu toksyna więc wypadałoby się go pozbyć lub zneutralizować. Odparowanie przez skórę wydaje się całkiem sensownym pomysłem, ale czy w trakcie tego odparowywania i wydalania przez skórę nam się nie pogorszy i alkohol nie przybierze na mocy?

Ja jestem skłonny zaryzykować twierdzenie, że to czy sauna pomoże na kaca zależy w dużej mierze od indywidualnych reakcji organizmu.
Choć być może znajdzie się jakiś praktyk, który obali lub potwierdzi tę tezę, okres poświąteczny i zbliżający się karnawał jest idealną porą, by próbować kolejne sposoby na kaca.

email
GD Star Rating
loading...

Internauci trafili tu wpisując frazę:

sauna na kaca, ruska bania, sauna kac, sauna na kacu

About Piotr

Miłośnik sauny z Łodzi. Uwielbia saunę w każdej postaci najchętniej zimową porą,

 • Michał

  >Działa i to jak działa:-)

  Przynajmniej w moim przypadku, testowane parokrotnie po mocnych imprezach eazmusowskich w niemczech. Po trzech seansach co prawda jestes zmęczony, ale tak pozytywnie, a dolegliwości kacowych już nie odczuwasz, poniekąd mówię z własnego doświadczenia. Zapewne wszystko zależy od konkretnej osoby.

  A z tym alko w trakcie.. we wszystkich odwiedzonych saunach niemieckich spotkałem automat z napojami, w tym z piwem traktowanym jak coś zupełnie normalnego.

 • Piotr

  popieram ! sauna na kaca jak śmietana

 • Manolo

  „Nigdy nie miałem kaca”. Akurat.

 • Michał

  Ja miałem kaca i to nie raz. Przed świętami piłem 3 dni.3 dnia dogonił mnie wielki kac, ledwo żyłem, więc znajomi namówili mnie na saunę mokrą, na saunie byłem pierwszy raz no i pomogło. Czułem się jak nowo narodzony. Więc ja polecam Na kaca Saunę.

 • Piotrek z O.

  Wszystko zależy jaki kac – kac gigant, czyli jesteś rano jeszcze pijany, to lepiej poleżeć w łóżeczku… natomiast takie picie po którym rano boli nas tylko łeb lub sa problemy z trawieniem, to jak najbardziej. Ale tu są rózne szkoły ( dużo sie pocimy w saunie
  ) jedni zalecają sok pomidorowy ( przeczyszcza ) inni wode mineralną ( apetyt ) jeszcze inni słodkie soki… lub kwaśne… to zależy jak znosisz wlewanie w siebie owych płynów… na mnie najlepiej działa kefir, taki z lodówki z litrowej butelki 🙂 … unikam kawy, bo na kacu dziwnie kawa na mnie działa – sensacje żołądkowe… lęki itd.
  Generalnie polecam saunę wszystkim, nieważne czy masz kaca czy nie… No i klin przed obiadem dobrze zrobi 🙂 … a wieczorkiem powtórka z rozrywki 😉

 • auufgus

  Autor poleciał trochę z informacjami: „Sauna ma wiele fajnych właściwości pomaga w zrzuceniu kilogramów” otóż sauna nie odchudza… i tu cytat za R. Walaszek „Panująca opinia o odchudzający, wpływie sauny jest błędna. Spadek ciężaru ciała jest tylko chwilowy i spowodowany wydzielaniem wody z potem.”
  pzdr miłośnicy sauny!

 • Waldemar Wituszynski

  Wielokrotnie bylem w saunach Radomskich. Na palcach jednej reki moge policzyc, ile kobiet przez ten czas saunowalo prawidlowo. Nawet do saun mokrych wchodzily opatulone recznikami. Jesli chodzi o mezczyzn, jest niewiele lepiej. Czyzby ludzie nie mieli wiedzy, po co sa sauny i jak nalezy z nich korzystac, zeby osiagnac prawidlowe efekty zdrowotne. Cialo w saunach powinno byc odkryte, a szczegolnie w saunach mokrych. Personel powinien przed wejsciem do sauny informowac kazdego o tym. Powinien byc zakaz wchodzenia do saun mokrych w recznikach, a tylko nago. Personel powinien zachecac saunowiczow, zeby w pozostalych saunach, tez przebywali nago. Sa saunowicze, ktorzy korzystali by prawidlowo z saun, ale jesli widza, ze wiekszosc jest w recznikach, to i oni nie maja odwagi wejsc do sauny nago. Personel w ogole nie zwraca na to uwagi. Nieraz celowo pytalem kogos

Post Navigation