Sauna na kaca, prawda czy mit?

Sauna ma wiele fajnych właściwości pomaga w zrzuceniu kilogramów, działa relaksacyjne, pozytywnie wpływa na samopoczucie, zbawiennie dla krążenia i odporności.
Niektórzy twierdzą też, że nie ma nic lepszego na kaca niż sauna. Sam nie jestem w stanie zweryfikować, bo nigdy nie miałem kaca. Ale może faktycznie coś w tym jest.
Jednym z zaleceń co do korzystania z sauny jest bycie trzeźwym i niespożywanie alkoholu w trakcie. Cóż teoria sobie, a wielu praktyków mówi, że nie ma nic lepszego niż setka wódki przed sauną, lub mały browarek. Przodują w tym nasi wschodni bracia i jakoś żyją, ba nawet twierdzą że to całkiem fajne zastosowanie alkoholu.

Sauna sposobem na kaca
Sauna sposobem na kaca foto by http://flic.kr/p/anKeVr , CC

Człowiek na kacu to niewątpliwie człowiek upojony alkoholem, zapewne ma go sporo w organizmie, na tyle mało, że jest już w stanie chodzić, ale jednocześnie na tyle dużo, że głowa go niemiłosiernie boli. Alkohol to też w jakiś sposób dla organizmu toksyna więc wypadałoby się go pozbyć lub zneutralizować. Odparowanie przez skórę wydaje się całkiem sensownym pomysłem, ale czy w trakcie tego odparowywania i wydalania przez skórę nam się nie pogorszy i alkohol nie przybierze na mocy?

Ja jestem skłonny zaryzykować twierdzenie, że to czy sauna pomoże na kaca zależy w dużej mierze od indywidualnych reakcji organizmu.
Choć być może znajdzie się jakiś praktyk, który obali lub potwierdzi tę tezę, okres poświąteczny i zbliżający się karnawał jest idealną porą, by próbować kolejne sposoby na kaca.

Internauci trafili tu wpisując frazę:

sauna na kaca, ruska bania, sauna kac, sauna na kacu