Sauna fińska i infrared w SPA KS Korona

Polecicie jakieś sauny w Krakowie, to częste pytanie w mailach, dziś jeden z naszych czytelników podesłał opis kolejnej w naszej bazie sauny w Krakowie. Z tego co przeczytałem uważam że obiekt ma szansę spodobać się tym którzy do sauny chodzą wypocząć i przykładają dużą uwagę do tego w jaki sposób korzysta się z sauny w danym miejscu. Myślę że obiekt wart polecenia. SPA Korona jest nowym obiektem, przez co jest mało znany ale wartym polecenia. Zlokalizowany w sercu Starego Podgórza w Krakowie, przy ul. Kalwaryjskiej, w budynkach Klubu Sportowego Korona Kraków. W SPA nie ma dużo atrakcji, co ma swoje wady i zalety. Postaram się przybliżyć ten obiekt. Lokalizacja

SPA zlokalizowane jest w budynku KS Korona Kraków. Aby tam trafić należy kierować się tak jak na basen, czyli wejście od strony parkingu, lub od ul. Kalwaryjskiej w okolicach przystanku tramwajowego „Korona”. Na miejscu schodzimy na dół (tak jak na mały basen). Po zejściu na dół, po lewej jest recepcja SPA – nie trudno ją zauważyć. Dla mniej zorientowanych w topografii Krakowa, KS Korona jest na Starym Podgórzu, przy ul. Kalwaryjskiej 9-15. Jest to w połowie drogi pomiędzy Rondem Matecznego a Placem Bohaterów Getta. Tuż obok Rynku Podgórskiego. Teraz już trafi każdy 🙂

Jak wygląda SPA?

Z recepcji kierujemy się do szatni – panie na lewo, panowie na prawo. W każdej z szatni są obszerne szafki, toaleta i prysznic. Dodatkiem jest duże lustro. Po wyjściu z szatni wchodzimy do pomieszczenia z dużym jacuzzi oraz kilkoma leżakami. Na lewo jest przejście do dwóch gabinetów masażu oraz do gabinetu fizykoterapii (na zabiegi należy się umawiać telefonicznie).

Na prawo od szatni jest przejście do części saunowej. Znajdują się tam dwie sauny:

  • Sauna na podczerwień (tzw. Infrared, IR). Sauna jest mała, zmieści się w niej na siedząco max 3 osoby, lub jedna na leżąco. Komfort umiarkowany. W saunie zmieniają się kolory światła, co jest bardzo pozytywnym doznaniem. Do tego można wczuć się w klimatyczną muzykę. Przeczytaj jak korzystać z sauny parowej
  • Sauna sucha (fińska). Sauna jest obszerna i ma dwa poziomy. Bez problemu zmieści się w niej nawet 8-10 osób w pozycji siedzącej, lub cztery osoby na leżąco. W saunie przeważnie jest około 100 stopni C., dzięki czemu można się na prawdę solidnie wygrzać. W tej saunie również usłyszymy spokojną muzykę. Przeczytaj jak korzystać z sauny suchej

Pomiędzy saunami są trzy prysznice. Osłonięte są one murkiem, osłaniającym nas zarówno od saun, jak również od pozostałych pomieszczeń.

Zasady saunowania

Tuż po otwarciu w obiekcie panowały takie zasady, jakie odpowiadały saunującym. Szybko jednak dało się zauważyć zmiany w na lepsze. Przede wszystkim saunowanie byle jak (w mokrych gaciach, bez ręcznika) przyczynia się do niszczenia obiektu. Na chwilę obecną promowane jest poprawne saunowanie. Przy wejściach do obu saun, jak również w środku saun, jest zawieszona informacja o podstawowych zasadach poprawnego zachowania. Informacja jest następująca:

  • Do sauny wchodzimy bez klapek i z ręcznikiem,
  • Do sauny wchodzimy zawsze z suchą skórą,
  • Z sauny korzystamy nago lub owinięci ręcznikiem,
  • W saunie należy bezwzględnie siadać na ręczniku,

Przeważnie zasady te są przestrzegane w 100%. Jak wszędzie zdarzają się wyjątki i tutaj często pomaga zwrócenie uwagi na powyższe informacje.

Klienci SPA

Sporą część klientów stanowią osoby związane z różnymi sekcjami klubu i należy przyznać, że saunują poprawnie. Sporadycznie przychodzą klienci z basenu. Poza tym jest mało osób, które przychodzą konkretnie do SPA. Najluźniej jest w pierwszych godzinach otwarcia oraz w weekendy.

Godziny otwarcia

Na chwilę obecną wejścia są 45-minutowe, ale nie ma obowiązku przestrzegania podanego harmonogramu wejść. W najbliższym czasie wejścia będą na 60 minut. Najlepiej jest wcześniej zadzwonić, bo zdarza się, że nagrzana jest tylko jedna sauna. SPA czynne jest w godzinach:

  • poniedziałek – piątek: 17 – 22
  • sobota – 13 – 19
  • niedziela – 10 – 17

Ceny

Akceptowane są karty Benefit, Multisport, OK System. Na chwilę obecną ceny dotyczą wejść na 45 minut. W najbliższym czasie możliwe, będzie zmiana cennika na wejścia 60-minutowe.

Oceń obiekt
Ocena w skali 1-5. 1 to bardzo źle, 3 normalnie (optymalnie), 5 bardzo dobrze.
[starratingmulti id=1 tpl=20 size=’20’ average_size=’20’]

Kontakt, dojazd parking
SPA KS Korona Kraków Podgórze
ul. Kalwaryjska 9-15 30-514 Kraków

Telefon: 12 656-13-68

korona.krakow.pl/spa/
Linie tramwajowe i autobusowe: 6, 8, 10, 13, 19, 23, 904
Wjazd na parking płatny (4 zł/h), od ul. Warneńczyka (przecznica od ul. Kalwaryjskiej).
Zobacz sauny w Krakowie na mapie
|| Za wpis serdecznie dziękuję saunowiczowi z Krakowa ||

Internauci trafili tu wpisując frazę:

sauna korona kraków opinie, sauna korona opinie, serwis sauny suchej małopolska