Poradnik korzystania z sauny

Miłośnikom sauny zapewne nie trzeba przypominać zasad poprawnego saunowania nowicjusze na saunie zazwyczaj edukują się w trakcie korzystania, bo podpowiada obsługa, bo patrzą jak inni korzystają. W taki sposób właśnie wyrabia się pewna świadomość i kultura saunowania.
Niewątpliwie blogi poradniki i strony poświęcone tematyce mają tu duży wpływ na propagowanie tego jak poprawnie korzystać z sauny, nie bez znaczenia dla kultury korzystania z sauny są też regulaminy i postawy wielu ośrodków z saunami, choćby tymi przedstawionymi na mapie saun w Polsce. Wkład łódzkiego Aquaparku Fala, czy Term Rzymskich a w dalszej kolejności Termy Bania i Term Maltańskich* w propagowanie prawidłowego korzystania z sauny jest nie do przecenienia.
Mnie osobiście cieszy, że ten blog również jest postrzegany jako medium kształtujące świadomość tego jak zażywać kąpieli w saunie. Cieszy również to, że nie jesteśmy sami i co chwila ktoś proponuje nowy sposób na to by saunowało się lepiej i taka życzliwość środowiska, wspieranie inicjatyw etc. Bardzo to miłe i optymistycznie nastraja do patrzenia na to jak kształtować się będzie kultura sauny.

Swego czasu na tym blogu powstały testy o tym jak korzystać z sauny mokrej, a także o tym jak korzystać z sauny fińskiej. Mam nadzieję że oba teksty Wam się podobały i były pomocne. Czego im brakuje? Obrazu! W myśl zasady jeden obraz wart więcej niż tysiąc słów, zaprzyjaźniona inicjatywa „Majtki w saunie uwierają” zorganizowała poradnik korzystania z sauny w obrazkach.

Jak korzystać z sauny - poradnik w obrazkach - Majtki w saunie uwierają
Jak korzystać z sauny – poradnik w obrazkach – foto by Majtki w saunie uwierają

Fajna inicjatywa, propagująca poprawne korzystanie z sauny, zachęcam do odwiedzenia profilu uwierających majtek w saunie i zapoznanie się z zdjęciami i ich opisami.
Teraz przytoczone wpisy z tego bloga, będą bardziej zrozumiałe, bo możecie sobie obejrzeć jak to powinno wyglądać.
Miłej lektury i miłego oglądania.

Aktualizacja

Nie trzeba było długo czekać by pojawił się kolejny obrazkowy poradnik, tym razem autorstwa ekipy z Aquaparku w Radomiu, gdzie też promowane jest poprawne korzystanie z sauny.

Jak korzystać z sauny
Jak korzystać z sauny – poradnik saunowania zamieszczony na FP Aquaparku Radom

Miłego oglądania i pamiętajcie by poprawnie korzystać z sauny 🙂

* wymienione strefy saunowe w porządku chronologicznym, oczywiście chwała wszystkim obiektom propagującym poprawne korzystanie z sauny