Nocne saunowanie w Termie Bania

24 września, w Termie Bania odbędzie się kolejna już Noc Saunowa organizowana w ramach cyklu Góralska Filozofia Saunowania. Jego ideą jest propagowanie prawidłowej kultury saunowania, a także ukazanie licznych dobrodziejstw, płynących z saunowych kąpieli.
Działanie sauny to dla każdego jej gościa szerokie korzyści. Ważne jednak, aby korzystać z nich prawidłowo. Tylko wówczas bowiem, możliwe jest maksymalne wykorzystanie płynących dla ciała i ducha profitów.

Sauna w górach

Akcją mającą na celu ukazanie funkcjonujących na całym świecie saunowych standardów jest Góralska Filozofia Saunowania, organizowana pod auspicjami Termy Bania. Wszyscy goście Termy mogą poznać tajniki kąpieli, a także skorzystać z dodatkowych, przygotowanych przez organizatorów atrakcji.

Noc Saunowa na Bani to impreza dedykowana stałym bywalcom saunarium, ale także amatorom, którzy pragną poznać wszystkie jego możliwości. Ostatnia impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem dlatego organizatorzy mają wielką nadzieję, że podobnie będzie i tym razem.

Podczas całego cyklu goście Termy Bania mogli brać udział w saunowych seansach. Te, prowadzone przez doświadczonego saunamajstra to świetna okazja do poznania bogatych form saunowego relaksu (przeczytaj o rytuałach na saunie oraz o ceremoniach naparzania) . Seanse cieszące się popularnością wśród stałych użytkowników saun ogromne wrażenie robią na początkujących, pozwalając na maksymalne odprężenie, w niezwykłej atmosferze.

Obecność saunamajstra to prócz seansów także doskonała okazja do poznania idei poprawnego saunowania. Ta, jest niezwykle ważna dla wszystkich chcących wykorzystać maksimum możliwości obiektu.

Zamysłem imprezy jest równieżedukacja gości dla ich dobra – tłumaczy Kinga Cierniak z działu marketingi – Tylko dzięki poprawnej kulturze saunowania, można maksymalnie wykorzystać korzyści płynące dla naszego ciała. Jest to ważne zwłaszcza w przypadku nowych użytkowników, którzy korzystając z naszych rad, sami doceniają zalety wprowadzanych standardów.

Noc Saunowa na Bani odbędzie się już 24 września. Tym razem, regionalny charakter zastąpiony zostanie rytuałami i seansami nawiązującymi do tradycji różnych stron świata. Goście będą mogli skorzystać z dobrodziejstw naturalnych kosmetyków, jak chociażby kokosowego peelingu, a także – spróbować egzotycznych trunków.

W imieniu organizatorów zapraszam na imprezę, 24 września (sobota) o godzinie 22:00 Jak poprzednio w ogrodzie zapłonie ogień, a Saunamajster Termy Bania zapozna chętnych z różnymi ciekawostkami dotyczącymi saunowania.
Wstęp: 60 PLN/os (cena obejmuje kosmetyki użyte do seansów oraz poczęstunek) dwa podwójnie zaproszenia na noc saunową w Temie Bania do wygrania.

Chcesz wygrać zaproszenie jedno z dwóch podwójnych zaproszeń na impreze do Termy Bania w Białce Tatrzańskiej, napisz kilka zdań komentarza do tego postu.
Podziel się swoimi opiniami, o saunach, może masz jakieś rady dla początkujących saunowiczów – zwłaszcza kobiet. Może chcesz opisać jakąś saunę z innego zakątka Polski, zostaw komentarz napisz maila. Mile widziane komentarze, a im ciekawszy tym większa szansa na wygraną.

 

Koniecznie kliknij Lubię to! na górze strony oraz zostań Fanem bloga o saunach.

W piątek ogłoszę listę laureatów – wygrywają dwie osoby a każda z nich dostaje 2 zaproszenia, do odbiopru przed imprezą. Preferowane osoby które będą w stanie dojechać do Białki Tatrzańskiej na noc saunową.

email
GD Star Rating
loading...

Internauci trafili tu wpisując frazę:

strefa saun, saun, terma bania goraczka sobotniej nocy

About Piotr

Miłośnik sauny z Łodzi. Uwielbia saunę w każdej postaci najchętniej zimową porą,

 • Wojtek

  Pierwszy raz wybieramy się (z Gdańska!) do Białki Tatrzańskiej, tym bardziej cieszymy się, że trafimy na tak atrakcyjną imprezę.
  Chodzimy do sauny od lat (głównie, co zrozumiałe, w Trójmieście) i chętnie korzystamy z tej możliwości wszędzie tam, gdzie można z sauny korzystać w prawidłowy sposób. W Polsce do niedawna wcale nie było o to łatwo. Największe rozczarowanie przeżyliśmy w Termach w Uniejowie, gdzie piękne saunarium zostało praktycznie zdewastowane przez brak kultury i zwykłą nieumiejętność korzystania przez użytkowników. Z żalem stwierdzam, że głównym winowajcą jest tu obsługa tego pięknego skądinąd ośrodka, która w żaden sposób nie wpływa na zachowania użytkowników.
  Dlatego tak nas kusi Terma Bania w Białce Tatrzańskiej. O zaangażowaniu personelu w szerzenie kultury prawidłowego saunowania słychać już w całym kraju i chętnie sami się przekonamy, jakie przynosi to wyniki.
  Życzymy wszystkim pracownikom Termy Bania, żeby Wasza piękna kraina słynęła głównie z dwóch atrakcji: spływ przełomem Dunajca i rajski wypoczynek w Termie Bania 🙂

 • Adam

  Również pierwszy raz wybieramy się na noc saunową się do Białki ( przy okazji jesiennej wyprawy w Tatry ) i jesteśmy bardzo ciekawi „jak to się robi” na Bani . Jako stali bywalcy Term Rzymskich w Czeladzi mamy nie ukrywam duże oczekiwania co do kultury saunowania , seansów, dodatkowych zabiegów itp., ale z dotychczasowych relacji jesteśmy pełni optymizmu co do tego , że impreza będzie udana . Powstawanie takich obiektów sprawia dużo radości miłośnikom saunowania . Chętnie zdamy relację po powrocie.

 • Adamie Wojtku, fajnie że wpadliście, ja też miałem zaproszenie ale trochę daleko z tej naszej Łodzi, ale w październiku planuję trip więc i Termy i Terma Bania, bo narobiło się tych ciekawych miejsc …

 • Wojtek

  Piotr, ja nie mam zaproszenia, chcę je dopiero wygrać 🙂 Podobnie jak Adam jedziemy w jesienne góry (my w okolice Szczawnicy), a przy tej okazji zahaczymy o Białkę.
  Pozdrawiam ze słonecznego Gdańska!

 • Adam

  Piotrze, jeżeli jeszcze nie byłeś na na tylu nowych obiektach na południu to koniecznie musisz się wybrać i uzupełnić mapkę miejsc wartych odwiedzenia. Ja wyjeżdżam już w piątek rano ( dlatego chętnie widziałbym nieco wcześniejsze zakończenie konkursu 🙂 ) . Nie wiem czy wiesz , ale na konkurencyjnym obiekcie w Bukowinie Tatrzańskiej – Góralskie Łospary też odbywa się w sobotę Noc Saunowa , ale skoro nie współpracują w z najlepszym blogiem o saunach to nie będziemy ich specjalnie reklamować ( zresztą impreza jest tam znacznie droższa ). Chcę jeszcze w piątek ( o ile dzieci nas wypuszczą ) zobaczyć jak to tam wygląda i porównać . Oba obiekty posiadają strefę nagości, są seanse parowe ( w Bukowinie tylko dwa dziennie ) więc chyba spełniają podstawowe kryteria wpisania na listę miejsc wartych odwiedzenia. Biorąc pod uwagę jak mało jest takich miejsc w Polsce ( miałem przyjemność gościć w tym roku w kilku obiektach w Austrii i na Węgrzech i widzę jak wiele jeszcze pracy przed nami ) musimy koniecznie promować ciekawe obiekty , aby rozwijały się zarówno liczebnie, jak i promując właściwą kulturę saunowania.
  I jeszcze krótka anegdotka z austriackiej sauny . Obecni m. in babcia, matka i dwóch synów w wieku wczesno-nastoletnim , akurat nie ma saunamaistra i co robi babcia ? – szkoli chłopaków jak się robi aufguss . Niezapomniane wrażenie, w Polsce na razie nie do pomyślenia – mój syn po tym pokazie sam chciał zostać saunamaistrem 🙂

  Pozdrowienia z obecnie mglistego Śląska .

 • qwert

  Witam.
  My też już się zdecydowaliśmy na wyjazd na Noc Saunową do Białki. Dość długo się zastanawialiśmy czy nie pojechać do Term w Czeladzi, ale chcemy zobaczyć nowe cudo tak pozytywnie opisywane na forum.
  Znamy Noce Saunowe i Noce Naturystyczne z Azzun, Radomia, Łodzi, Czeladzi, Babylonu czy Nemo. Zawsze z takich imprez wracamy wypoczęci i zadowoleni chociaż zdarzają się czasem jakieś drobne niedociągnięcia.
  Teraz chcemy poznać jak to się robi w Tatrach. Mamy naprawdę duże oczekiwania… To musi być coś niezapomnianego z nutką góralskiej ślebody…
  A nazajutrz odwiedzimy stare kąty w Małym Cichym, Murzasichlu i Zakopanem…
  Pozdrawiamy z Warszawy.

  PS.: Czy Adam z postu powyżej to ten Adam, którego tak dobrze znamy?? Bo jeśli tak to już cieszymy się na spotkanie z Tobą…
  Basia i qwert.

 • Alex Wolska

  Witam !
  Ja dla odmiany jestem tubylcem no nie z samej Białki ale ze stolicy Podhala. Odwiedzam sauny bo jestem zmarzluchem i tylko temperatury panujące w takich obiektach są w stanie mnie rozgrzać i pobudzić moje krążenie. Zimą dodatkowo staram się wykorzystywać kosmetyki regenerująco-odżywcze do ciała i włosów podczas seansów saunowych bo to taka bomba witaminowa dla skóry po lecie a w domu nigdy nie mam na to czasu.
  Odwiedziłam już termy ale w saunarium jeszcze nie byłam. Tym bardziej mnie cieszy jutrzejsza impreza bo zapowiada się fajny klimat i w końcu ktoś żywy coś w ludzkim języku opowie o tradycjach saunowania a nie będę znów czytać suchych faktów o mokrej saunie!
  Do zobaczenia….

Post Navigation