Najlepsze sauny roku 2012

Moda na korzystanie z sauny wydaje się być coraz bardziej wyraźna, za modą nieśmiało – to jest bardzo dobre słowo 😉 – postępuje kultura saunowania. Ta nieśmiałość kultury saunowania spowodowana jest pewnymi uwarunkowaniami obyczajowymi, poniekąd może normami społecznymi a w większości przypadków brakiem wiedzy, choć wstydliwość rodaków też nie jest bez znaczenia. Stąd też kultura nie zawsze nadąża za modą ale niewątpliwie o saunach mówi się i korzysta coraz częściej.

Mamy już luty, więc idealny czas na podsumowanie roku poprzedniego i wyłonienie najlepszego miejsca z saunami w roku 2012.
Proponuję przy ocenie wziąć pod uwagę kilka istotnych cech.
Kultura saunowania – jasny czytelny regulamin, obsługa która go egzekwuje, klienci się do niego stosują.
Dbałość obiektu/obsługi o to by utrzymywać sprawne urządzenia, dbałość o czystość.
Cenowa atrakcyjność obiektu – zakres oferty do ceny.

Oczywiście to tylko sugestia 🙂

Link do ankiety na najlepszą saunę roku 2012 Idealnie gdybyście napisali z jedno zdanie uzasadniające swój wybór Nie ma Twojego obiektu dopisz go.

Najlepsze sauny w Polsce 2012
Najlepsze sauny w Polsce 2012

Całość wyboru najlepszego miejsca z saunami odbywa się na Facebooku, Ci jednak którzy nie mają konta na FB mogą zwyczajnie wpisać swój typ w komentarzu na blogu pod tym wpisem – zostawiając komentarz podajcie swój adres mailowy jest duża szansa na niespodziankę. Głosowanie trwa do 23 lutego. Jeżeli w ankiecie nie ma Waszego ulubionego miejsca z saunami zwyczajnie je dopiszcie 🙂

 
Wyniki Waszych wyborów na najlepsze sauny w Polsce w roku 2012
Głosami fanów saunowania portalu Facebook ustanowiliście taką kolejność.
Duże obiekty saunowe
Pałac Saturna Termy Rzymskie
TERMY SZAFLARY
Terma Bania

Mniejsze obiekty saunowe
Spa Klub Łaźnia
SPA Zakrzówek
Centrum Wellness

Termy Maltańskie Poznań, Aquapark FALA, Centrum Wellness, Sauna Klub Radom, BUKOVINA, SPA Fitness Academy Sky Tower Wrocław, Vistaria SPA Malta Poznan, Nemo-Wodny Świat Dąbrowa Górnicza, Wrocławski Park Wodny, Sauna Cezar Bielsko-Biała, Park Wodny Kraków, Świat Saun Aqua Park Zakopane, Kompleks „Michał” w Siemianowicach Śląskich, Sauna na Inflanckiej w Warszawie, Manifaktura fitness Krakow, Aquadrom, Hotel Azzun Orient Spa & Wellness, Dolina Charlotty Resort & Spa, Księżycowe SPA Lublin, Spa Margaret Łódź, Cameleo Beauty & SPA, Olender, Eden Green Spa&Sport Club, Aquapark Sopot

Oczywiście zdaje sobie sprawę, że takie głosowanie nie odzwierciedla faktycznej popularności obiektów. No i to tylko zabawa. Część z Was oburza się na Termy Szaflary (mam zapewnienie, że pracują nad wzorcami) ale to własnie oni zmobilizowali swoich fanów, więc 2 miejsce zasłużone.

Jeżeli macie coś do dodania to komentarze są do Waszej dyspozycji, jeżeli nie ma jakiegoś obiektu ( wielu nie ma ale ograniczenia czasowe mam) to jak się komuś chce zachwalić jakiś obiekt to może mi wysłać maila.