Mobilna sauna

Sezon saunowy w pełni, miłośnicy saunowania zapewne regularnie już korzystają, czy to z saun w kameralnych obiektach, czy też w miejscach gdzie różnorodność wyboru powala, część pewnie też w domu.

Dziś z panią Agatą, opowiemy trochę o innym rodzaju saunowania. Czyli ani nie w domu, ani nie w aquaparku, nawet nie w kameralnym obiekcie. Opowiemy o projekcie „Mobilne sauny”, który powstał z miłości do sauny i jest uzupełnieniem oferty saunowej w Polsce.
Kiedy pierwszy raz usłyszałem hasło mobilne sauny, przypomniały mi się zdjęcia z Finlandii i Rosji, zamieszczane w serwisach internetowych z fotografiami. Drugie skojarzenie było takie że to musi być fajny pomysł na imprezę nad rzeką, jeziorem, czy nawet na działce. Własna sauna nie zawsze nam potrzebna, a taka mobilna zawsze może być uzupełnieniem imprezy.

Pani Agata zaprasza do mobilnej sauny.
Pani Agata zaprasza do mobilnej sauny.

W ramach promowania kultury saunowania, rozmawiam z Panią Agatą właścicielką firmy „Mobilne sauny”. Rozmawiamy o saunach, o tym jak rynek odbiera nowa usługę w tematyce saunowej.
Sauny w Polsce (Piotr Szymczak): Nadchodzi sezon jesienno-zimowy, w moim odczuciu idealny czas na korzystanie z sauny w celach zdrowotnych, a gdy zrobi się zimnej i ciemniej za oknem w celach czystej przyjemności. Czy podobnie jest z zainteresowaniem klientów saunami mobilnymi?

Mobilne sauny( Pani Agata): Nie da się ukryć,że ta pora roku jest sezonem saunowym ( mimo,że z sauny można korzystać przez cały rok, jak ktoś lubi:-)) My też zauważyliśmy większe zainteresowanie saunami. Natomiast trudno mówić o jakimś wyraźnym trendzie, gdyż jest to świeży biznes.

Piotr: Skąd pomysł na taki biznes, czy to wynik zamiłowania do saun, potrzeba dostarczenia produktu nieznanego na polskim rynku, czy zwyczajny biznes bo jest zapotrzebowanie na tego typu usługę?

Mobilne sauny: Pomysł wziął się z pasji do sauny – przyjemności i relaksu jaki daje w połączeniu z brakiem tego typu oferty na polskim rynku w przeciwieństwie do rynku krajów skandynawskich czy Niemiec

Piotr: Oferujecie Państwo zarówno saunę fińską oraz tzw. ruską banię która z tych 2 cieszy większym powadzeniem u klientów

Mobilne sauny: Zdecydowanie ruska bania

Piotr: Do kogo Państwo adresują swoją usługę, kto jest docelowym klientem i jak to się sprawdza w realiach biznesowych, czy faktycznie jest tak, że korzysta z tej usługi klientela taka jaką byście chcieli Państwo widzieć, czy jest to zrządzenie przypadku?

Mobilne sauny: Pierwszą grupę stanowią osoby mieszkające poza miastami, mające domy rodzinne, korzystający z sauny i znający jej zalety, ale nie posiadający takowej w domu, ceniące prywatność i zacisze własnego ogródka.
Drugą grupą są osoby szukające niestandardowych pomysłów na prezenty bądź urządzenie imprezy.
Swoją ofertę adresujemy również do agencji eventowych

Piotr: Ile kosztuje taka usługa? i na ile jest konkurencyjna w stosunku do wyjścia na typowa saunę?

Mobilne sauny: Tej usługi nie da się bezpośrednio porównać do seansu w „typowej saunie”. Wypożyczając sobie prywatną mobilną saunę mamy nielimitowany czas użytkowania, cieszymy się prywatnością i spokojem, możliwością filozoficznych rozmów bez skrępowania osobami trzecimi. Koszty uzależnione są od czasu wypożyczenia a ich szczegółowa rozpiska dostępna jest na stronie www (przyp. Ceny od 340 zł za 6 godzin).

Piotr: Gdzie najczęściej można spotkać Państwa sauny? Wieczory kawalerskie /panieńskie, jakiego typu imprezy to są?

Mobilne sauny: Za krótko funkcjonujemy aby móc zestawić tego typu statystki 🙂 Bazując na dotychczasowym doświadczeniu mogę powiedzieć, że są to raczej męskie imprezy Panów ok 30-40lat 🙂

Piotr: Czy te sauny są nie za małe -3-4 osoby na leżąco to nie jest jakoś dużo, czy klientela raczej preferuje siedzący tryb saunowania?

Mobilne sauny: Dla nas sauna jest miejscem kameralnym i powinna stwarzać dobre warunki do relaksu, bądź rozmów towarzyskich. Nasze mobilne sauny staraliśmy się tak skonstruować, żeby były odpowiednie zarówno dla kilku osób spokojnie relaksujących się, jak i grupy znajomych chcących urządzić nietypową imprezę.
Poza tym większe sauny byłyby zbyt skomplikowane do skonstruowania na przyczepie i dodatkowo zbyt ciężkie i duże do wożenia czy manewrowania.

Piotr: Prowadzą Państwo jakieś badania w kierunku korzystania z sauny przez klientów, chodzi mi o to czy saunują regulaminowo czy też uskuteczniają smażalnie gaci 🙂

Mobilne sauny: Jeszcze nie prowadzimy 🙂 Ale sam fakt, że saunę można sobie prywatnie wynająć powoduje, że klienci są skłonni do saunowania wg skandynawskiej tradycji 🙂

Piotr: Czy korzystanie z Państwa saun jest bezpieczne, to jednak jest pojazd, który zawsze może się toczyć, saunujący, mogą wpaść na piec, czy w chwili kiedy sauna jest odpalona całość pojazdu jest tak zabezpieczona że nie ucieknie nam np do jeziora 🙂

Mobilne sauny: Oczywiście, że jest bezpiecznie! Za każdym razem mobilna sauna jest przez nas ustawiana, zabezpieczana hamulcem i 4 podporami poziomującymi przyczepę i uniemożliwiającymi ruch.

Piotr: Czy może Pani wskazać najbardziej nietypowe zamówienie na saunę?

Mobilne sauny: Jeszcze takiego nie mieliśmy

Piotr: Czy w Waszych saunach można robić aufgussy? (ceremonie w saunie polegające na polewaniu wodą z aromatami kamieni oraz rozprowadzaniu powietrza)

Mobilne sauny: Jak najbardziej! Potrzebny jest tylko Aufgussmeister 🙂

Piotr: Czy mobilne sauny wymagają od zamawiającego jakiś szczególnych narzędzi, przedmiotów, itp. do ich podstawienia i uruchomienia?

Mobilne sauny: Nie, jeśli chodzi o Ruską Banie, to jest to sauna z piecem na drewno i my zapewniamy jego zapas. Przyczepa jest całkowicie niezależna gdyż posiada akumulator żelowy obsługujący oświetlenie i sprzęt AUDIO. W saunie są potrzebne akcesoria, dodatkowo wypożyczamy ręczniki saunowe i zapachy. Klient powinien mieć tylko dobre chęci, trochę czasu i ochotę na saunę:-)
W przypadku Sauny fińskiej potrzebne jest ujęcie prądu trójfazowego, gdyż ta przyczepa ma piec elektryczny.
Nasza firma zapewnia kompleksową obsługę podstawienia i uruchomienia sauny.

Piotr: Dziękuję za rozmowę, ja osobiście czuje się zachęcony, jeżeli założycie filię w okolicach Łodzi, chętnie skorzystam 🙂

Agata: Dziekuję

Dlaczego zainteresowałem się mobilnymi saunami? Bo moim zdaniem to super pomysł, sam organizując jakieś spotkanie grilla etc. skorzystałbym z takiej usługi. Oczywiście to pomysł niszowy, lokalny ale tym bardziej miło jest go wspierać. Wierzę, że w niszowości projektu jest jego potencjał, kibicuję by ciągle się rozwijał. Chętnie wspieram każdą inicjatywę mającą na celu szerzenie kultury saunowania. Ekipa z mobilnych edukuje swoich klientów przekazując cenne informacje o saunie i kulturze saunowania.

Okazuje się że saunować, można nie tylko w domu i w typowych miejscach do saunowania. Jeżeli ktoś korzystał z tego typu sauny, zapraszam do dyskusji.
Jeżeli chcesz zamówić saunę na imprezę skontaktuj się z :
Mobilne sauny
http://www.mobilnesauny.pl/kontakt
Telefon: 512 830 156
E-mail: kontakt@mobilnesauny.pl

Internauci trafili tu wpisując frazę:

sauna przewoźna