Łaźnie piwne BBB w Czeladzi – relacja

20 września br. w Czeladzi w Termach Rzymskich otworzono łaźnie piwne, pierwsze łaźnie BBB w Polsce.
Dobroczynna kąpiel w składnikach służących do produkcji piwa działa bardzo odprężająco i regenerująco.

Jako że to nowość w temacie okołosaunowym, to dostaliśmy zaproszenie i w sile osób dwóch pojechaliśmy skorzystać z nowej atrakcji Term Rzymskich. Dla mnie była to pierwsza wizyta w tym obiekcie i jako miłośnik saunowania jestem pod wielkim wrażeniem.

We wcześniejszym wpisie na temat Łaźni piwnych została opisana całościowa procedura i przebieg takiej kąpieli, więc odsyłam tam tych którzy chcą poczytać więcej, odsyłam również na stronę Term Rzymskich w Czeladzi.
Całość imprezy była przygotowana wzorowo, mała prelekcja na temat samych Term Rzymskich, kilka słów na temat samych kąpieli w łaźniach piwnych i to na co zaproszeni goście czekali, czyli praktyka. 🙂

Aufguss w Termach Rzymskich

Aufguss w Termach Rzymskich

łaźnia solna w Termach Rzymskich

łaźnia solna w Termach Rzymskich

 

Kąpiel w łaźniach piwnych należy rozpocząć od typowego relaksu w saunie, tu zostały przygotowane cogodzinne seanse parowe aufguss, można było też wybrać własną ścieżkę relaksu i korzystać np. z sauny parowej naprzemiennie z basenem. Ważne było by przygotować skórę do kolejnego etapu zabiegu, ale także rozluźnić zmęczone i napięte mięśnie, poprawić krążenie i metabolizm, usunąć toksyny z organizmu. Czyli maksymalnie wykorzystać dobrodziejstwa sauny w ciągu 60 minut

Kobiety w Łaźni piwnej

Kobiety w Łaźni piwnej

Łaźnie piwne BBB Czeladź

Łaźnie piwne BBB Czeladź

 

Kolejny etap to Kąpiel Piwna BBB® trwająca ok 20 minut. Tutaj wchodzimy do drewnianej bali, w której znajduje się ciepła woda (ok 36 stopni) oraz dolewane są składnikach, z których wytwarza się piwo. Mnie i moją koleżankę obsługiwały Panie z Czech, które opowiadały o popularności tych zabiegów w Czechach, gdzie głównie cieszą się one popularnością wśród Pań, choć jak przyznała jedna Pani z obsługi najwięcej jest par, gdyż młodym kobietom łatwiej namówić facetów na SPA, gdzie w ofercie są łaźnie piwne bo wiąże się to właśnie z degustacją piwa w czasie takiej kąpieli.

Zawiesina składników tworzy specyficzny nalot na ciele, dlatego zalecane jest korzystanie z takich łaźni wieczorem, tak by można było wrócić do domu i już nie zmywać tych składników z ciała, tylko pozwolić się im wchłonąć. Dlatego było potrzebne saunowanie wcześniej i taka ciepła woda w kadziach.

Relaks na słomie

Relaks na słomie

Łaźnie piwne

Łaźnie piwne

 

Po kąpieli czas na odpoczynek, przewidziano ok 30 minut leżakowania na słomie z owsa w specjalnym łożu, szczelnie owinięci w prześcieradło i kocyk doznajemy uspokajającego i kojącego działania słomy. Kto bywał na wsi u babci która miała łóżka z wkładem ze słomy ten wie o czym piszę. Robi nam się błogo, miło, szybciej im ktoś więcej wypił piwa 😉 po czym robi nam się cieplej i zasypiamy. 30 minut mija tak szybko że aż żal wstawać i o ile początkowo trzeba się przyzwyczaić do słomy, do otaczającego ciepła, tak później nie chce się wstawać …

Procedura Kąpieli Piwnej BBB® to fantastyczny sposób na relaks, odstresowanie po ciężkim dniu, odblokowanie porów skórnych, pobudzenie krążenia krwi i obniżenie ciśnienia. Zawarte w składnikach kąpieli witaminy z grupy B, kwas foliowy, niacyna, biotyna zapobiegają migrenie, wspierają funkcjonowanie wątroby, poprawiają wygląd skóry, paznokci i włosów, poprawiają metabolizm, usuwają toksyny z organizmu, wzmacniają jego odporność oraz tworzą na skórze film wspomagający utrzymanie wody w naskórku.

Całość procedury można prześledzić na filmie.

Taka kąpiel to fajne przeżycie, relaksuje odpręża, zapewnia spokojny sen w domu miłe i przyjemne nawet dla typowych facetów którzy unikają SPA. Kobiety zaś wyglądały na wniebowzięte w filmiku który znajdziecie poniżej nie ma ani grama przesady. Polecam sprawdzić osobiście.

Fotografie użyte we wpisie pochodzą z mat. promocyjnych Term Rzymskich

 

email
GD Star Rating
loading...

Internauci trafili tu wpisując frazę:

termy w czeladzi

About Piotr

Miłośnik sauny z Łodzi. Uwielbia saunę w każdej postaci najchętniej zimową porą,

Post Navigation