Kameralna sauna w Łodzi – pływalnia Syrenka

Prawdziwych saun w Łodzi jak na lekarstwo, więc tym milej mi donieść o kolejnym fajnym obiekcie, w którym można w sposób nieskrępowany zażywać
kąpieli saunowych.
Obiekt posiada wszystko to, co winien posiadać obiekt saunowy, jest czysto, jest kameralnie i cicho, dobry piec, szatnia, osobne wejście i prysznice. Brakuje może bańki z wodą, jacuzzi czy leżanek, ale to byłby już Wersal, a zważywszy, że obiekt mieści się w szkole, nie można narzekać.

Koedukacyjna kameralna sauna fińska w Łodzi na pływalni Syrenka

Koedukacyjna kameralna sauna fińska w Łodzi na pływalni Syrenka

Obiektem tym jest kameralna sauna na pływalni Syrenka w Łodzi.

Wizyta na tutejszej saunie odwlekała się w czasie, prawie rok minął od korespondencji z pracownikami tego obiektu, kiedy to potwierdzałem zasady panujące na tym obiekcie. Ale jakoś nigdy się nie składało. Takie małe, kameralne sauny są najlepsze, gdy idzie się w małej grupie i chce się wypoczywać a jednoczesne porozmawiać z kimś i nikomu nie przeszkadzać. Idealnie nadają się też na pierwszą wizytę na saunie z zasadami, łatwiej przełamać bariery etc.
Taka tez okazja się nadarzyła, szybki telefon i sauna zarezerwowana na dwie godziny.

Wraz z koleżanką udaliśmy się na pływalnię Syrenka, zaopatrzywszy się wcześniej w wodę mineralną (warte podkreślenia, bo na saunie nie ma dystrybutora z wodą). Zakupiliśmy bilety dla dwóch osób na dwie godziny. Całość wyniosła nas 30 zł, więc bardzo tanio jak na łódzkie warunki. I to już nam się spodobało. Instruktor zapytał nawet, czy nie będziemy mieli nic przeciwko, jeśli przez 20 minut z sauny skorzystają dwie panie. Oczywiście się zgodziliśmy.

Wejścia do sauny są z męskiej i damskiej przebieralni, osłonięte fajnymi zasłonkami. Dodatkowo w pomieszczeniu mieszczą się dwa koedukacyjne prysznice, również osłonięte.
No i sauna, komfortowo siedząc, zmieści się w niej pewnie 8 osób, a gdyby chcieć wszystkich położyć, 4 czy ewentualnie max. 5 osób.

Czyli sauna należy raczej do małych, ale to plus tego obiektu, zaraz obok korzystnej ceny. Kolejna rzecz to czystość. Jest bardzo czysto, może dlatego, że to obiekt przyszkolny, a może dlatego, że ludzie o niego dbają. Całość jest przyjemna dla oka i kieszeni.
. Można by się spodziewać, że mając do dyspozycji tylko saunę i krzesełka do wypoczynku, dwie godziny będą się nam dłużyły. Otóż nie, czas zleciał szybko.

Dwie panie, które przyszły, pojawiły się w kostiumach, ale myślę, że zwyczajnie nie spodziewały się męskiego towarzystwa i dlatego w nich pozostały. Niemniej z racji tego, że wykupując bilet, można raczej liczyć na wyłączność, to charakter sauny z zasadami niewątpliwie jest zachowany.

Kila zdjęć z obiektu – niestety na zdjęciach nie widać zasłonek – następnym razem zrobię własne fotki – zdjęcia pochodzą ze strony obiektu.

Najważniejsze informacje:

Kontakt i dojazd
Pływalnia Syrenka
Pływalnia mieści się przy Szkole Podstawowej nr 184 im. Ludwika
Waryńskiego
ul. Syrenki 19a 91-496 Łódź (wejście od ul. Świtezianki)
telefon: (042) 658-11-07
część saunowa otwarta od 16-21:30
(pn-pt) oraz 9-12 (sob)
www: www pływalni

Dojazd autobusami:
z Placu Wolności – autobus nr 59,
z Placu Barlickiego – autobus nr 79,
z ul. Szczecińskiej – autobus nr 89,
z lotniska Lublinek – autobus nr 65,
Dojazd tramwajami: do ronda majora Alfreda Michała Biłyka tramwaje nr:
4, 11, 16, 16a, 46
Dla zmotoryzowanych mapka.

Regulamin i  koedukacja
Bardzo kameralne miejsce, wydzielone pomieszczenie zapewnia komfort, ciszę. Nikt nie przeszkadza w saunowaniu. Zalecane jest saunowanie regulaminowe i obsługa jest świadoma prawidłowych wzorców. Sauna ma małe obłożenie, więc duża szansa, że w niej będziemy sami (zresztą tak chyba należy rozumieć cennik), a ewentualni współsaunowicze nie powinni robić problemu.

Oceń obiekt
Ocena w skali 1-5. 1 to bardzo źle, 3 normalnie (optymalnie), 5 bardzo dobrze.

GD Star Rating
loading...

Koszty

Sauna należy do jednych z tańszych w łodzi, za godzinę saunowania we dwoje zapłacimy tylko 15 zł, czyli po 7,5 zł od osoby. Cena w zależności od ilości osób kształtuje się następująco 3 – 20 zł, 4 – 25 zł, 5 – 30 zł itd. – skok co 5 zł. Aktualne ceny można sprawdzić na stronie obiektu.

Gorąco polecam ten obiekt dla wszystkich saunowiczów. I tych wytrawnych, i tych dopiero początkujących.

email
GD Star Rating
loading...

Internauci trafili tu wpisując frazę:

noc naturystów fala, saunowanie zdjęcia, sauna lodz, sauny lodz

About Piotr

Miłośnik sauny z Łodzi. Uwielbia saunę w każdej postaci najchętniej zimową porą,

Post Navigation