Gdzie Polacy chodzą do sauny?

Swego czasu zamieściłem na tym blogu o saunach ankietę mającą zbadaćpreferencje dotyczące upodobań w kwestii miejsca, gdzie najczęściej chodzicie do sauny. Niewątpliwie czytelnicy tego bloga to osoby zaznajomione z zasadami saunowymi lubiące saunę, więc spodziewałem się, że najczęstszą odpowiedzią będzie. „Chodzę do kameralnej sauny”. Wyniki ankiety mnie trochę zdziwiły, bo okazuje się, że upodobania rozkładają się one dość równomiernie.

Gdzie Polacy chodza do sauny - ankieta

Oczywiście prym wiodą sauna w kameralnym obiekcie oraz strefa saun wydzielona w budynku basenu, po 26.67% głosów. To akurat nie zaskakuje. Wszak większość
basenów w Polsce ma pomieszczenie gdzie, znajdują się sauny. Nie zawsze jest to perfekcyjnie wydzielona strefa, bo często jest to jakaś namiastka strefy saun. Ale jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma … Pewnie dużą rolę odgrywa też cena, baseny zazwyczaj nie rozgraniczają wstępu na saunę i na basen, tylko wszystko jest w ramach jednego biletu. Choć tu im bardziej wydzielona strefa saun tym większe prawdopodobieństwo, że można kupić osobny bilet na sauny …
Popularność saun kameralnych, w małych obiektach typu odnowa biologiczna, siłownia i sauna, gabinet kosmetyczny i sauna, jest czymś oczywistym. Wiele osób chce saunować
zgodnie z arkanami tej sztuki, a jednocześnie czuje dyskomfort w saunach tzw publicznych. Dodatkowo częstym powodem wyboru sauny kameralnej, jest komfort, jaki ona daje. Cisza, nikt się nie kręci, płacimy może drożej (ile płacisz za wynajem sauny?) – choć tu też zależy od obiektu – ale mamy totalną ciszę relaks i intymność. Idealne miejsce dla osób nieco bardziej  wstydliwych, a zwłaszcza, dla kobiet które trzeba, przekonywać do sauny. Takim kameralnym obiektom wróżę przyszłość, jeżeli tylko cena za usługę będzie konkurencyjna.
Zaskoczyła mnie zrównana ilość korzystających z sauny w SPA (gdzie z prawidłowym saunowaniem bywa różnie) w aquaparkach oraz w basenach bez strefy saunowej, gdzie coś takiego jak kultura saunowania nie istnieje.
Wychodzi na to, że jeszcze wiele pracy przed firmami i osobami propagującymi kulturę sauny. Zmiana świadomości, przełamywanie oporów i barier, a w gruncie rzeczy akceptacja samego siebie to żmudny proces, dla wielu niestety stanowi zbyt wielkie wyzwanie.
Na basenie nie da się poznać zasad saunowania, dlatego polecamy miejsca gdzie kultura kąpieli stoi na wysokim poziomie.
Szukając kameralnej sauny w Łodzi, zainteresuj się opisywanym tutaj obiektem na ul Spadkowej, zajrzyj do CSiR na Małachowskiego, na pływalnię Syrenka lub do Eter Studio na Narutowicza. Jeżeli szukasz kameralnego miejsca, to się nie zawiedziesz.
Mam nadzieję, że kolejna ankieta po szeregu akcji podobnych do Majtki w saunie uwierają. Majtki w saunie uwierają trochę zmieni te proporcje, umacniając dwie pierwsze pozycje.

email
GD Star Rating
loading...

Internauci trafili tu wpisując frazę:

czy chodzicie do sauny, poprawne saunowanie, gdzie do sauny na śląsku, saunowanie na śląsku

About Piotr

Miłośnik sauny z Łodzi. Uwielbia saunę w każdej postaci najchętniej zimową porą,

Post Navigation