Dolina Charlotty – SPA z saunami i basenami.

>Pobyt na saunie najlepiej połączyć z wizytą w SPA lub jakimś innym ciekawym miejscu z ładnym krajobrazem fajnymi widokami etc. Pamiętam swój pobyt w saunie Cezar w Bielsku Białej i ten widok na góry przez okno w saunie czy z basenu.

Sauna fińska w SPA Dolina Charlotty

Sauna fińska w SPA Dolina Charlotty – foto ze strony obiektu

Podobne równie ciekawe widoki zdaje się serwować obiekt Dolina Charlotty położony w miejscowości Strzelinko. Jest to SPA z hotelem  i częścią basenową i saunową, całość wygląda imponująco a okoliczności przyrody i odseparowanie od zgiełku mogą tylko sprzyjać wypoczynkowi i relaksowi.

Dziś publikuję opis tego miejsca nadesłany przez czytelników Jacka i Martę.

Witam serdecznie

Byliśmy jakiś czas temu w kompleksie SPA w Dolinie Charlotty. Wyjazd zorganizowany został w celu „przetestowania” obiektu.
Na miejscu okazało się, że w całym przyhotelowym kompleksie byliśmy sami (4 osoby) mając do dyspozycji basen z biczami, jacuzzi , łaźnię i dwie sauny, w których ustawione domyślnie były dwie różne temp. 65 i 95 st. C. Obiekt jest nowy, więc siłą rzeczy jest jeszcze naturalnie czysto i pachnąco, ale myślę że taki stan utrzyma się dłużej – sądząc z podejścia obsługi.
Poza kompleksem basenowym i sanarium istnieje możliwość skorzystania z bogatego katalogu zabiegów relaksacyjnych.
Koszt wejścia to 30 PLN za 90 min od osoby. Dodatkowo istnieje możliwość rezerwacji pokoju, wizyty w restauracji i korzystania z wielu innych atrakcji. Wszystko w umiarkowanie wysokich cenach. Po wizycie testowej doszliśmy z do wniosku, że będziemy Charlottę odwiedzać możliwie często.
Miejsce warte polecenia.

Po otrzymaniu informacji o tym obiekcie dopytałem autorów o regulamin saunowania w tym obiekcie, bo nie w każdym SPA regulamin jest taki jak można by tego oczekiwać. Odpowiedź była dość jednoznaczna, mianowicie nasi czytelnicy saunowali w sposób prawidłowy, bez żadnego zwracania uwagi przez obsługę. Choć nadmieniają że mogło to być spowodowane brakiem innych klientów w kompleksie.  Z basenu i Jackuzii korzysta się tekstylnie, ale miejsce idealnie nadaje się na jakieś zorganizowane spotkania i z tego co przekazał mi Jacek to kierownictwo nie będzie robić w tym zakresie problemów.

Małe podsumowanie.
Strefa besenów i saun dostępna dla klientów z zewnątrz, korzystanie z saun na tygodniu od 16-21, weekendy i święta od 9-21.
Same baseny są czynne cały czas.
Sposób ewentualnych dopłat jest dość klarowny ale nikt z minutnikiem nie chodzi i nie sprawdza.
Obiekt nie narzuca regulaminu saunowania, niemniej jednak na każdej z saun są informacje jak saunować, od menadżerki obiektu mam zapewnienie, że nikt golasa z sauny nie wyprosi 🙂

Basen w SPA Dolina Charlotty

Basen w SPA Dolina Charlotty

Fotki obiektu dostępne na stronie
http://www.dolinacharlotty.pl/galeria.php

Oceń obiekt
Ocena w skali 1-5. 1 to bardzo źle, 3 normalnie (optymalnie), 5 bardzo dobrze.

GD Star Rating
loading...

Kontakt

Dolina Charlotty Resort & SPA
Strzelinko 14
Recepcja
tel.: +48 59 847 43 00, +48 59 847 43 43

email
GD Star Rating
loading...

Internauci trafili tu wpisując frazę:

dolina szarloty, sauna bielsko, CEZAR SAUNA, acqua park dolina charlotty

About Piotr

Miłośnik sauny z Łodzi. Uwielbia saunę w każdej postaci najchętniej zimową porą,

 • Anonymous

  >ja byłem w Dolinie Charlotty niecały rok temu – w okresie Wielkanocy 2010 i zawiodłem się. ładne, duże okna z basenu wprowadzają fajny nastrój, ale wszyscy w kąpielówkach i strojach, niektórzy w klapkach w saunach, hałas i chamstwo… bardzo to przykre, bo obiekt bardzo ładny.
  W tym roku może sprawdzę jeszcze raz (choć po zeszłorocznych doświadczeniach mi nie śpieszno), więc zobaczymy, czy właściciele wyciągneli wnioski z dotychczasowej działalności i czy poznali zasady prawidłowego saunowania.
  pzdr

 • Szymczak

  >Cóż wrażenia zgoła odmienne, może trafiłes na gorszy dzień, może większość była gaciowa. W jakimś stopniu mogę zrozumieć obsługę obiektu która nie stoi z biczem i nie goni, gaciowych. Wszak klient który "zawsze ma racje" po takiej uwadze już nie wróci, pytanie ile takim zachowaniem zrazi prawdziwych saunowiczów …

Post Navigation