Aufguss na saunach Aquapark Fala

Każdy większy ośrodek z saunami ma swoje ceremonie saunowe tzw aufgussy,  Aquapark nie jest tu wyjątkiem  choć brak tu pracownika który to robi, jego miejsce zajmują stali bywalcy, którzy z większymi lub mniejszymi sukcesami naśladują mistrzów ceremonii którzy bywają na Fali przy okazji organizowanych imprez. Lokalna społeczność miłośników sauny działa dość prężnie, bo praktycznie nie ma dnia by ceremonie naparzania się nie odbywały. Co warte podkreślenia, pasjonaci robią to wielokrotnie z pasji i z użyciem własnych aromatów zapachowych.

Noc Naturystów na Fali w Łodzi - dwie piękne kobiety w saunie nago
Noc Naturystów na Fali w Łodzi – dwie piękne kobiety w saunie nago

Czym jest ceremonia naparzania (aufguss link1link2 ) bardzo skrótowo pisząc polega ona na polewaniu wodą z lodem lub samą wodą kamieni w saunie, woda lub lód wzbogacony jest odpowiednimi zapachami. Po polaniu kamieni wodą,  człowiek wykonujący seans macha w odpowiedni sposób ręcznikiem rozprowadzając ciepło i zapach po całej saunie.

Co daje ceremonia aufguss?

Jest to niezapomniane uczucie, szybciej się pocisz, Twoje ciało lepiej chłonie ciepło,ładnie pachnie, w przypadku użycia olejków
miętowych (amol) powoduje, że lepiej się oddycha, a po całym seansie człowiek czuje się jak nowo narodzony. Specyfika doznań zależy od charakteru naparzania w saunie, użytych olejków i technik stosowanych przez mistrza ceremonii. Na pewno warto choć raz uczestniczyć w takim ceremoniale. Poniżej zamieszczam filmiki ilustrujące jak wygląda naparzanie na saunie.

W łódzkich saunach Aquaparku Fala, bardzo często odbywają się takie ceremonie, organizowane przy okazji różnego rodzaju imprez takich jak Walentynki, Dzień Kobiet czy Noce Naturystów. Wtedy pojawia się specjalnie wynajęty mistrz ceremonii i przeprowadza aufguss, od dłuższego czasu tym mistrzem jest niejaki Maciek „Saunamajster”.

Często też sami klienci strefy saun na łódzkiej Fali organizują podczas swojego pobytu takie ceremonie, niektórzy doszli już do sporej wprawy w tych naparzaniach (tutaj pozdrowienia dla Pana Pawła).

Ceremonie naparzania Aufguss w saunach świata saun Aquaparku fala najczęściej odbywają się o pełnych godzinach od 17 do 21, wykonywane przez stałych bywalców świata saun

Poniżej filmy ilustrujące przebieg takiego seansu w saunie

>

 

Jak korzystać z sauny oraz jak zrobić aufguss dowiecie się z filmiku poniżej

 
Więcej o ceremoniach w saunie przeczytasz w oddzielnym wpisie: Aufguss ceremonia w saunie

Internauci trafili tu wpisując frazę:

aufguss, aufgus, aufguss wikipedia, afguss