Aufguss na saunach Aquapark Fala

Każdy większy ośrodek z saunami ma swoje ceremonie saunowe tzw aufgussy,  Aquapark nie jest tu wyjątkiem  choć brak tu pracownika który to robi, jego miejsce zajmują stali bywalcy, którzy z większymi lub mniejszymi sukcesami naśladują mistrzów ceremonii którzy bywają na Fali przy okazji organizowanych imprez. Lokalna społeczność miłośników sauny działa dość prężnie, bo praktycznie nie ma dnia by ceremonie naparzania się nie odbywały. Co warte podkreślenia, pasjonaci robią to wielokrotnie z pasji i z użyciem własnych aromatów zapachowych.

Noc Naturystów na Fali w Łodzi - dwie piękne kobiety w saunie nago

Noc Naturystów na Fali w Łodzi – dwie piękne kobiety w saunie nago

Czym jest ceremonia naparzania (aufguss link1link2 ) bardzo skrótowo pisząc polega ona na polewaniu wodą z lodem lub samą wodą kamieni w saunie, woda lub lód wzbogacony jest odpowiednimi zapachami. Po polaniu kamieni wodą,  człowiek wykonujący seans macha w odpowiedni sposób ręcznikiem rozprowadzając ciepło i zapach po całej saunie.

Co daje ceremonia aufguss?

Jest to niezapomniane uczucie, szybciej się pocisz, Twoje ciało lepiej chłonie ciepło,ładnie pachnie, w przypadku użycia olejków
miętowych (amol) powoduje, że lepiej się oddycha, a po całym seansie człowiek czuje się jak nowo narodzony. Specyfika doznań zależy od charakteru naparzania w saunie, użytych olejków i technik stosowanych przez mistrza ceremonii. Na pewno warto choć raz uczestniczyć w takim ceremoniale. Poniżej zamieszczam filmiki ilustrujące jak wygląda naparzanie na saunie.

W łódzkich saunach Aquaparku Fala, bardzo często odbywają się takie ceremonie, organizowane przy okazji różnego rodzaju imprez takich jak Walentynki, Dzień Kobiet czy Noce Naturystów. Wtedy pojawia się specjalnie wynajęty mistrz ceremonii i przeprowadza aufguss, od dłuższego czasu tym mistrzem jest niejaki Maciek „Saunamajster”.

Często też sami klienci strefy saun na łódzkiej Fali organizują podczas swojego pobytu takie ceremonie, niektórzy doszli już do sporej wprawy w tych naparzaniach (tutaj pozdrowienia dla Pana Pawła).

Ceremonie naparzania Aufguss w saunach świata saun Aquaparku fala najczęściej odbywają się o pełnych godzinach od 17 do 21, wykonywane przez stałych bywalców świata saun

Poniżej filmy ilustrujące przebieg takiego seansu w saunie

>

 

Jak korzystać z sauny oraz jak zrobić aufguss dowiecie się z filmiku poniżej

 
Więcej o ceremoniach w saunie przeczytasz w oddzielnym wpisie: Aufguss ceremonia w saunie

email
GD Star Rating
loading...

Internauci trafili tu wpisując frazę:

aufguss, aufgus, aufguss wikipedia, afguss

About Piotr

Miłośnik sauny z Łodzi. Uwielbia saunę w każdej postaci najchętniej zimową porą,

 • Anonymous

  >Bywamy często na fali. Byliśmy też na naparzaniach wykonywanych przez różne osoby. Nie bardzo rozumiem, dlaczego aż tak sie zachwycacie p Maćkiem? Ani nie ma jakiś super olejków( lepszych od tych które do naparzań wykorzystuje chociażby wspomniany juz p. Paweł), anie nie wykonuje twgo w jakis wyjatkowo wyrózniający sie sposób, a przedstawiany jest jak guru.. Zdecydowanie lepszą atmosferę tworzą sami saunowicze,grupa stałych bywalców którzy od poczatku dbają o to miejsce, pilnuja przestrzegania zasad higieny( której trudno szukac np we wrocławskim aquaparku) a jednym z nich jest własnie wymieniony przez Ciebie pan z bródką- skromny, cichy,serdeczny dla innych z sercem podchodzacy do ludzi i do tego co robi. Do tego robi to na własny z tego co wiem koszt… Nie wspomniałes o wspaniałych seansach inhalacyjnych , których seanse zainicjował i od czasu do czasu organizuje Paweł- naturalne recepturowe olejki. Chciało by sie czesciej, ale to droga zabawa, olejki sporo kosztują.
  Reasumując, wiecej pochwał, słów nalezy sie innym saunowiczom, którym sie chce dbac o to miejsce, którzy swoja postawa , zachowaniem, naparzaniami umilaja nam czas podczas saunowania i pilnuja by to miejsce miało atmosfere, klimat, których zdecydowanie brakuje w innych obiektach tego typu w Polsce.

 • Szymczak

  >Hej
  to nie jest tak że ktoś chce lansować Maćka, czy Pawła. Każdy z nich robi fajne seanse, ot Maciek jest kojarzony dlatego że zazwyczaj to on naparza na Falowych imprezach.

  Pan Paweł oczywiście też jest mistrzem, ostatnio nie bywam aż tak często na Fali, by móc chwalić, ale wiem że jest bardzo zaangażowany w to co robi. I chwała mu za to, a tym bardziej jeśli robi to z własnej inicjatywy.
  Celem wpisu nie było wychwalanie kogokolwiek, a tylko informacja, że warto dziś i jutro na Fali się pojawić.
  Z miłą chęcią poświęcę kolejny wpis na to by zaanonsować naparzania organizowane przez Pana Darka czy Pawła.

  Także jesli ktoś ma info o naparzaniach to zapraszam do dzielenia się swoją wiedzą i informacjami w komentarzu

 • Anonymous

  >ok:)
  wczoraj byłam z mężem od 17. Robił Paweł. Było super.To naprawde niesamowite przeżycie. Ponoć p. Maciej chciał robić, ale łódzcy saunowicze poprosili Pawła – wola swojego, krajana:). Nie wiem jak było po 19 bo wyszliśmy, moze i p Maciek tez cos fajnego zdziałał. Paweł( nie lubi przedrostka "pan"- w saunie wszyscy sa sobie równi i powinni być po imieniu-tak uważa) zapraszał na środowe spotkania dla par. Mają byc też poza naparzaniami inhalacje z miety. Raz byłam,wspaniałe odczucia.
  Tak wiec drogie Panie, nie czekajcie na środy tylko dla Pań, bo szkoda czasu, te środy dla par sa dużo fajniejsze ( mili ludzie, wspaniał atmosfera, inhalacje, naparzania i… brak podglądaczy, mozna sie czuc całkowicie swobodnie)- wiem, bo bywałam w każdą środę a i w inne dni tygodnia czasami .
  Pozdrawiam Pawła i p Maćka i wszystkich dla których ważne jest by Sauny na fali miały swój unikatowy klimacik.
  A.

 • Szymczak

  >Dodaję link do kalendarium naparzań na łódzkiej Fali.
  Oczywiście są to przypuszczalne terminy kiedy naparza Paweł. Jeśli będą potwierdzone to dodam stosowny sopisek.

 • Szymczak

  >Wczoraj z przyjaciółką byłem na Fali w saunach i naparzał pan Janusz. Naparzał fajnie i intensywnie, jak się dowiedziałem, pan Janusz organizuje ceremonie naparzania w każdy wtorek o 18, 19 i 20.

Post Navigation